29.4%
41.7%
41.7%
29.4%

Gkrouvaloi vs Tomahawks 66-65 .Καταπληκτικό παιχνίδι στη Ριζούπολη, Gkrouvaloi και Tomahawks τα έδωσαν όλα για τη νίκη,με το ματς να πηγαίνει πόντο πόντο σε όλη τη διάρκεια του ματς.Μοιραίος ο Μέξας έχασε 2 βολές(0:04) και οι Gkrouvaloi πανηγύρισαν την νίκη .Mvp του αγώνα ο Χατζηελευθερίου με 21 πόντους,19 ριμπάουντ(10-9),2 ασίστ ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.
Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Θιακούλης 0-3 για τους Tomahawks .Οι Gkrouvaloi με σερί 11-0 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 11-3.Αρχικά ο Βόρδος σκόραρε από το ζωγραφιστό, με γκολ φάουλ ο Χατζηελευθερίου, ύστερα από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Καλογερόπουλος,καλάθι από το ζωγραφιστό ο Μαξούρης και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κάτρης. Απάντησαν με δικό τους σερί οι Tomahawks και με 0-8 έφεραν το ματς στα ίσα 11-11,αρχικά ο Μέξας με ντράιβ, καλάθι από το ζωγραφιστό ο Τσαούσης, με coast to coast ο Μέξας και με λει-απ ο Κάρλος. Ο Χαλιώτης με σουτ και ο Ο Χατζηελευθερίου με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ έγραψαν το 15-11 και το δεκάλεπτο τελείωσε 15-14 με γκολ φάουλ ο Μέξας.
Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Gkrouvaloi ξεκίνησαν με 6-0 ,ο Καλαφάτης πέτυχε 4 πόντους με σουτ και ο Νικολόπουλος με λει-απ. Οι Tomahawks έτρεξαν δικό του σερί 0-8 και πέρασαν μπροστά στο σκορ με 21-22,αρχικά ο Μέξας και ο Κάρλος με τρίποντα και ξανά ο Μέξας με εύστοχο στο.Ο Χατζηελευθερίου με φόλοου πέτυχε το 23-22 και ο Κάρλος με τρίποντο 23-25.Ο Χατζηελευθερίου ισοφάρισε 25-25 και ο Μέξας με τρίποντο και καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 25-30.Το δεκάλεπτο τελείωσε 27-30 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Χατζηελευθερίου.
Τρίτο δεκάλεπτο και οι Gkrouvaloi με τον Μαξούρη να σκοράρει με ντράιβ το 29-30.Ο Θειακούλης με σουτ,ο Κάρλος με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Παπακωσταντίνου με λει-απ το σκορ έγινε 29-36.Ο Χατζηελευθερίου από το ζωγραφιστό και ο Βόρδος από το high post σκόραραν και μείωσαν σε 33-36.Ο Θειακούλης με 1/2 βολές το 33-37 και ο Καλογερόπουλος με τρίποντο το 36-37.Ο Κάρλος με ντράιβ πέτυχε το 36-39.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κάτρης και ο Καλογερόπουλος με τρίποντο έγινε το 41-39.Ο Θειακούλης με ντράιβ, ο Γώγολος καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ ,ο Μέξας μετά από κλέψιμο σκόραρε με ντράιβ και ο Τσαούσης με 1/2 βολές το σκορ έγινε 41-46.Ο Χαλιώτης με 1/2 βολές το 42-46 και ο Θειακούλης με 1/2 βολές το 42-47.Το δεκάλεπτο τελείωσε 45-47 με τρίποντο ο Κάτρης.
Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Gkrouvaloi ισοφάρισαν 47-47 με τον Χατζηελευθερίου. Ο Θειακούλης με σουτ έδωσε ξανά το προβάδισμα στους Tomahawks 47-49.Ο Καλαφατάκης με τρίποντο πέτυχε το 50-49.Ο Θειακούλης και ο Μέξας με 1/2 βολές, και με λει-απ ο Θειακούλης και ο Κάρλος το σκορ έγινε 50-55.Ο Χατζηελευθερίου από το ζωγραφιστό σκόραρε το 52-55 και ο Θειακούλης έγραψε το 52-57.Ο Καλογερόπουλος με τρίποντο και ο Μαξούρης από το ζωγραφιστό το ματς στα ίσα 57-57.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μέξας το 57-59 για να ισοφαρίσει ο Χατζηελευθερίου και αυτός από επιθετικό ριμπάουντ σε 59-59.Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Μέξας το 59-61 και ο Καλογερόπουλος μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 61-61.Ο Παπακωσταντίνου και Κάρλος με 1/2 βολές περιττό 61-63 και ο Χατζηελευθερίου από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε (1:36),ο Μαξούρης με 1/2 βολές (1:04)και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Βόρδος (0:49)το σκορ έγινε 66-63.Ο Μέξας με 2/2 βολές (0:28)το 66-65.Άστοχος ο Καλογερόπουλος στις βολές 0/2 (0/12). Ο Μέξας (0:04)κέρδισε βολές ,ήταν άστοχος και οι Gkrouvaloi πανηγύρισαν μια σπουδαία νίκη.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καλογερόπουλος με 13 πόντους,8 ριμπάουντ ,7 ασίστ και 8 κλεψίματα  και ο Βόρδος με 6 πόντους,7 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κόψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο(μοιραίος) Μέξας με 26 πόντους,22 ριμπάουντ(16-6)και 7 κλεψίματα , ο Θειακούλης με 16 πόντους ,3 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Κάρλος με 15 πόντους,1 ριμπάουντ,9 ασίστ και 6 κλεψίματα.