27.6%
68.4%
42.9%
8.3%

Οι Glory Road κέρδισαν με 92-61 τον Α.Ο. Άνδρου για να ανέβουν στο 2-0, με τον Γιάννη Σεϊμένη να κάνει ό,τι θέλει στο παρκέ, τελειώνοντας το ματς με double-double, έχοντας 34 πόντους. Δίπλα του άξιοι συμπαραστάτες ο Τσανάκας με τον Σιφναίο για τη μεγάλη νίκη των Glory Road που πάτησαν το πόδι στο γκάζι μετά το 15ο λεπτό και καθάρισαν το ματς.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τον Κωστή να σκοράρει, για να απαντήσουν Σιφναίος και Σεϊμένης για το 5-2. Ο Χαρίδημος μείωσε δύο φορές, 5-4 και 7-6, με τον Σεϊμένη να γράφει το 9-6. Απάντηση από τον Κωστή και ισοφάριση από τον Νικολόπουλο, 11-11, με τον Σεϊμένη να γράφει το 15-12 για να έρθει ο Βαλτινός για το 17-13. Ο Καλογεράς με τον Δαμανάκη ισοφάρισαν σε 17-17, αλλά ο Βαλτινός απάντησε, με τον Σεϊμένη να φτάνει τους 15 πόντους στο δεκάλεπτο για το 24-17 της περιόδου.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Βλάμης μείωσε σε 24-19, για να απαντήσει ο Τσανάκας, 26-19. Ο Καλογεράς έφερε το ματς στο 26-21, με τον Τσανάκα να απαντά και τον Καλογερά να σκοράρει και πάλι 28-23. Τσανάκας και Σεϊμένης έγραψαν το 33-23, ο Καλογεράς μείωσε στους 8, αλλά το ημίχρονο έκλεισε από τον Σιφναίο και τον Τσανάκα με τρίποντα για το 41-25 των Glory Road.

Στην επανάληψη ο Α.Ο. Άνδρου μπήκε πολύ δυνατά και έτρεξε ένα 0-11 σερί. Ο Καλογεράς με τον Χαρίδημο, τον Δαμανάκη και τον Κωστή σκόραραν ως το 41-36. Ο Σεϊμένης ήταν εκεί για την ομάδα του και πάλι, 45-36, με τον Τσανάκα και τον Σιφναίο να σκοράρουν για το 49-36 στο 8-0 των Glory Road. Ο Καλογεράς διέκοψε το σερί, ο Σιφναίος απάντησε, 51-38. Με τον Βιλλιώτη και τον Βλάμη ο Α.Ο. Άνδρου πλησίασε σε 51-42, αλλά Λομπαρδής και Τσανάκας κράτησαν τη διαφορά στις παρυφές των 10 πόντων, για να έρθει ο Καλογεράς για το 55-46, πριν κλείσει με ένα ατομικό 6-0 ο Σεϊμένης την περίοδο στο 61-46.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Κωστής σκόραρε για το 61-48 και το 63-50, με τον Τσανάκα και τον Λομπαρδή να απαντούν ως το 67-52. Ο Χαρίδημος με τον Νικολόπουλο μείωσαν σε 67-57, αλλά ο Σεϊμένης με 5 πόντους και ο Χαμντάν Σ. απάντησαν για το 74-57 και ξανασκόραραν για το 76-59, μαζί με βολές του Καλογερά στη διακοπή με ντεσκαλιφιέ και τεχνικές ποινές που είχε το ματς σε μια διεκδίκηση. Μετά την επιστροφή στον αγώνα, ο Σεϊμένης Β. και ο Συμεωνίδης σκόραραν για το 78-61, για να κλείσει το ματς με σερί 14-0 από τους Glory Road κόντρα στους εντελώς απογοητευμένους παίκτες του Α.Ο. Άνδρου. Ο Σιφναίος με 7 πόντους, ο Χαμντάν Α. με 4 και ο Βαλτινός με… κατά λάθος τρίποντο στο τέλος έκλεισαν το ματς στο 92-61 για τους Glory Road.

Για τους νικητές ο Σεϊμένης είχε 34 πόντους, 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα με 13/23 εντός παιδιάς, ο Σιφναίος είχε 19 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Τσανάκας 15 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ. Για τον Α.Ο. Άνδρου ο Καλογεράς είχε 20 πόντους, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Κωστής 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Δαμανάκης 7 πόντους, 8 ριμπάουντ ως την αποβολή, ο Χαρίδημος 9 πόντους, 4 ριμπάουντ και ο Νικολόπουλος 5 πόντους, 14 ριμπάουντ και 6 ασίστ.