18.8%
36.8%
32.3%
50.0%

Στη 1/2/2019 αγωνίστηκαν Glory Road ενάντιων των Μπάσχετων για την Bronze League του Jumpball League. Σε ένα ματς το οποίο κρίθηκε στην ψυχραιμία και την ταχύτητα, πάρα στην οργάνωση και την στρατηγική. Το αποτέλεσμα έδειξε νικητές τους Glory Road με 78-64 που έδειξαν να έχουν ότι χρειάζεται για να κλέψουν την νίκη από τα χέρια του αντίπαλου τους.
Στο πρώτο ημίχρονο οι Glory Road άνοιξαν το σκορ με ένα 6-0 και χωρίς να αφήσουν τους Μπάσχετους να ισοφαρίσουν διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 13-9. Η δεύτερη περίοδος όμως ήταν μια εντελώς διαφορετική ιστορία καθώς το σκορ είχε συνέχεις αλλαγές και πολλές εντάσεις, καθώς οι Μπάσχετοι κατάφεραν να ροκανίσουν την διαφορά και στο τέλος ημίχρονου να περάσουν μπροστά. Αναλυτικότερα προς το τέλος της δεύτερης περιόδου ο Κάνδυλας με ένα ωραίο σουτ θα πάει την διαφορά στον πόντο και το σκορ στο 25-24. Ο Καραγιώργης με την σειρά του θα κάνει το 25-26 και θα βάλει για πρώτη φορά στο ματς την ομάδα του μπροστά στο σκορ. Οι Glory Road θα κερδίσουν δυο ελεύθερες βολές και βάζοντας τες θα περάσουν ξανά μπροστά με τον Καλλιτσάντση για το 27-26 ο οποίος θα κάνει το 4/4 από την γραμμή της ρακέτας. Ο Καραγιώργης όμως έρχεται να απαντήσει άμεσα και με ένα σουτ από τα 6,75 θα κάνει το 27-29 και θα βάλει ξανά τους Μπάσχετους μπροστά. Καλλιτσάντσης απαντάει ξανά σε ένα όμορφο διάλογο των δυο τους και ισοφαρίζει το σκορ με 29-29, καθώς ο Ντεμίρης θα τον κλείσει κάνοντας το 29-31 και βάζοντας τους Μπάσχετους μπροστά στο σκορ ημίχρονου.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως τελείωσε το πρώτο με Μπάσχετους και Glory Road να παλεύουν για το ποιος θα περάσει μπροστά, με τον Καμάρα να κάνει το 31-31, τον Μίχο το 31-33 και τον Σεμένη Γιάννη το 33-33. Οι Μπάσχετοι κατάφεραν ύστερα να κάνουν το 33-37 αλλά οι Glory Road όχι μόνο ισοφάρισαν με τον Καμάρα αλλά έτρεξαν ένα σερί 8-0 με γρήγορους αιφνιδιασμούς και έκαναν το 43-37. Οι ίδιοι κατάφεραν να κρατήσουν την διαφορά ασφαλείας που με κόπο έχτισαν και να εκμεταλλευτούν τον εκνευρισμό από πλευράς Μπάσχετων καθώς μετά από την αποβολή του Αποστολόπουλου βυθίστηκαν στην σύγχυση και το σκορ πήγε στο 57-43. Στην τέταρτη περίοδο το μόνο που κατάφεραν να κάνουν οι Μπάσχετοι είναι να μειώσουν στους 8 καθώς η διαφορά είχε πάει νωρίτερα στους 17. Μετά το 68-60 οι Glory Road δεν έριξαν ταχύτητα αλλά ούτε δύναμη και αφού είχαν τις περισσότερες ανάσες κατάφεραν να κάνουν το τελικό 78-64.
Σειμένης Γιάννης και Καμάρα Δημήτρης (DOUBLE-DOUBLE) έκαναν τρομερές εμφανίσεις για τους Glory Road με τον Γιάννη να έχει 32 πόντους, 3 ριμπάουντ, 1 ασσίστ, 1 κλέψιμο, 1 μπλοκ και τον Δημήτρη 19 πόντους, 11 ριμπάουντ και 5 ασσίστ.
Από τους Μπάσχετους ξεχώρισαν Γαλανάκης Ανδρέας, Καραγιώργης Αστέρης και Μίχος Φώτης (DOUBLE-DOUBLE) με 15 πόντους, 1 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, 13 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασσίστ, 1 κλέψιμο και 12 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 ασσίστ, 1 κλέψιμο αντίστοιχα.