13.0%
44.4%
38.3%
19.2%

Με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού, οι Glory Road κατάφεραν και πήραν τη νίκη απέναντι στην πολύ καλή εμφάνιση των Χωμάτων με το τελικό 73-65, δίνοντας έτσι συνέχεια στο σερί νικών που έχουν από την 3η αγωνιστική. Τα Χώματα ήταν ανταγωνιστικά για 3 δεκάλεπτα, στο 4ο όμως, ο Σεϊμένης και η παρέα του καθάρισαν την υπόθεση νίκη.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Σεϊμένη να ανοίγει το σκορ με τρίποντο και τον Δημητριάδη να απαντά με τον ίδιο τρόπο για το 3-3. Ο Βαλτινός με δίποντο θα κάνει το 5-3, ο Μπίλιας θα ισοφαρίσει σε 5-5 και ο Βαλτινός με ακόμα ένα δίποντο μέσης απόστασης θα κάνει το 7-5. Στη συνέχεια, τα Χώματα με ένα σερί 4-10 θα πάρουν ένα προβάδισμα 4 πόντων (11-15), ο Μανωλιάδης με 2/2 βολές θα μειώσει σε 13-15 και ο Μπίλιας με δίποντο και ο Τσουκάλης με τρίποντο θα διαμορφώσουν το 13-20. Οι Glory Road θα απαντήσουν με τρίποντο του Μανωλιάδη και δίποντο του Σεϊμένη για να μειώσουν σε 18-20, ο Μπίλιας με νέο δίποντο θα κάνει το 18-22, ενώ το πρώτο δεκάλεπτο θα κλείσει με μακρινό τρίποντο του Καλλιτσάντση για να στείλει τις 2 ομάδες στον πάγκο με το σκορ στο 21-22.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, τα Χώματα με ακόμα ένα σερί 2-7 θα πάρουν ξανά κεφάλι στο σκορ (23-29), ενώ οι Glory Road με δικό τους σερί 6-0 από τους Μανωλιάδη και Σεϊμένη θα ισοφαρίσουν σε 29-29. Ο Δημητριάδης με δίποντο θα κάνει το 29-31, με τους Glory Road να παίρνουν το προβάδισμα με ένα σερί 10-2 με 10 πόντους του Μανωλιάδη και δίποντο του Μπίλια για τα Χώματα, με το σκορ να κλείνει στο 39-33 στο ημίχρονο.

Στην επιστροφή των ομάδων, τα Χώματα θα μπουν πολύ δυναμικά στο 2ο ημίχρονο και με ένα σερί 0-12 θα πάρουν προβάδισμα για το 39-45. Ο Μανωλιάδης με 2/2 βολές θα μειώσει σε 41-45, ο Σασσάς με δίποντο θα κάνει το 41-47 και ο Καλλιτσάντσης το 43-47. Τα Χώματα θα τρέξουν ένα μίνι σερί 1-5 και θα διαμορφώσουν το 44-52, με τον Καλλιτσάντση να μειώνει σε 46-52 και τον Μπίλια να ευστοχεί σε 1 βολή, κάνοντας το 46-53 στη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Glory Road θα ανατρέψουν το ματς και με ένα σερί 7-2 θα μειώσουν σε 53-55. Ο Δημητριάδης με δίποντο θα κάνει το 53-57, με τους Glory Road να τρέχουν νέο σερί 13-2 (!) και να παίρνουν προβάδισμα 7 πόντων (66-59). Τα Χώματα θα απαντήσουν με γκολ-φάουλ του Τσουκάλη και θα μειώσουν σε 66-62, οι Glory Road με τον Μανωλιάδη θα κάνουν το 70-62, ο Σασσάς με δίποντο θα μειώσει σε 70-64, ενώ οι Glory Road με βολή του Μανωλιάδη και δίποντο του Χαμντάν Σ. θα κάνουν το 73-64. Το τελικό 73-65 θα διαμορφώσει ο Κάκκος με εύστοχη βολή.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Μανωλιάδης ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 27 πόντους με 13 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 5 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 37 βαθμούς στο efficiency. Πέραν του Μανωλιάδη από τους Glory Road ξεχώρισε και ο Καλλιτσάντσης, με τον Σεϊμένη να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τους Χώματα σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Μπίλιας και ο Δημητριάδης.