24.1%
48.1%
42.9%
34.6%

Οι Jack’s κάνοντας μια τρομερή εμφάνιση στον ημιτελικό κατάφεραν να πάρουν το εισιτήριο για τον τελικό κερδίζοντας τους Glory Road με 76-73, σε ένα ματς με φινάλε φωτιά. MVP του αγώνα ήταν ο Σπύρος Γκλιάτης με 16 πόντους, 13 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Jack’s άνοιξαν το σκορ με τον Ελευθεριάδη, ο Σιφναίος ισοφάρισε σε 2-2, 5-2 ο Ελευθεριάδης με τρίποντο, 5-9 με ένα 0-7 σερί από τους Χαμντάν, Σεϊμένη και Σιφναίο, απάντηση με το ίδιο σερί οι Ελευθεριάδης και Γκλιάτης για το 12-9, 12-14 οι Σιφναίος και Καμάρα, 14-14 ο Καλανίδης, 14-17 ο Σιφναίος, 16-17 ο Γκίκας και 4 συνεχόμενοι πόντοι από τον Σεϊμένη για το τελικό 16-21 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Γκλιάτης ξεκίνησε με ένα προσωπικό 4-0 για το 20-21, ο Καλλιτσάντσης έγραψε το 20-23, 26-23 οι Μπουτσικάκης, Καλανίδης και Γκλιάτης, 26-26 ο Χαμντάν, 28-26 ο Μπουτσικάκης, 28-28 ο Καμάρα, 33-28 οι Μπουτσικάκης και Καλανίδης και 0-9 σερί στο τέλος του ημιχρόνου από τους Σεϊμένη και Καμάρα για το τελικό 33-37.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Καλανίδης μπήκε δυνατά και μείωσε σε 36-37, 36-40 ο Σεϊμένης, 42-40 με δύο συνεχόμενα τρίποντα του Μπουτσικάκη, 42-42 ο Καλλιτσάντσης, 45-42 ο Ελευθεριάδης, 45-49 οι Σιφναίος, Καλλιτσάντσης και Καμάρα, 49-49 οι Καλανίδης και Γκίκας, 49-52 με μια βολή του Καμάρα και ένα καλάθι του Σιφναίου και 52-52 από τους Μπουτσικάκη και Μπουχλή για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο οι Jack’s μπήκαν πιο παθιασμένα, πήραν ένα μικρό προβάδισμα και το κράτησαν ως το τέλος για να πάρουν την πρόκριση. Ο Μπουτσικάκης έγραψε το 55-52, 55-54 ο Αλεξ Χαμντάν, 57-54 ο Γκλιάτης, 57-56 ο Σάμι, 59-56 ο Ελευθεριάδης, 59-58 ο Αλεξ Χαμντάν ξανά, 64-58 οι Γκλιάτης και Γκίκας, 64-60 ο Σάμι Χαμντάν, 67-60 ο Γκίκας, 67-64 οι Καλλιτσάντσης και Σιφναίος, 71-64 με ένα 4-0 από Γκλιάτη και Γκίκα ξανά, 71-67 από τον Καμάρα, 73-67 ο Γκίκας και τρομερή αντεπίθεση από τους Glory με τους Χαμντάν και Καμάρα να μειώνουν σε 73-71 με 15″ για λήξη και να βάζουν φωτιά στο ματς. Ο Γκίκας όμως όντας πολύ ψύχραιμος έβαλε δύο βολές στη συνέχεια για το 75-71, ο Σιφναίος κέρδισε κι εκείνος ένα φάουλ για να γράψει το 75-73 και 76-73 από τον Μπουχλή, σκορ το οποίο ήταν και το τελικό του αγώνα.

Για τους Jack’s, πέρα από τον Γκλιάτη, τρομερή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Καλανίδης, Ελευθεριάδης, Μπουτσικάκης και Γκίκας. Για τους Glory Road ξεχώρισαν οι Σεϊμένης, Σιφναίος, Σάμι Χαμντάν και Καμάρα.