14.8%
84.6%
41.5%
28.6%

Οι Glory Road επέστρεψαν στις νίκες επικρατώντας της Partouzan με 77-69, σε ένα ματς όπου οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ μέχρι να έρθει ένα ξέσπασμα των νικητών που τους έδωσε μια διαφορά η οποία λίγο πριν το τέλος έφτασε μέχρι και στους 15 πόντους, με αποτέλεσμα να μην έχουν άγχος στα τελευταία λεπτά του αγώνα. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Λυκούργος Μανωλιάδης με 16 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Ζησιάδης άνοιξε το σκορ στο ματς με ένα εύστοχο τρίποντο, οι Σιφναίος Μανωλιάδης και Γιάννης Σεϊμένης απάντησαν με 6-0 σερί για το 6-3, 6-6 με τρίποντο του Πνευματικού, 10-6 με ένα καλάθι του Μανωλιάδη και ένα του Τσάπαλου, 10-8 ο Παυλόπουλος, 12-8 με drive του Σιφναίου, 12-10 ο Παυλόπουλος, 14-10 ξανά από τον Σιφναίο και νέα απάντηση του Παυλόπουλου για το τελικό 14-12 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Ζησιάδης έβαλε μπροστά την Partouzan με 14-15, οι Μπιζύμης και Βασίλης Σεϊμένης απάντησαν με 5-0 για το 19-15, 19-17 από τον Χρήστο Λεκό, 23-17 με ένα καλάθι του Μπιζύμη και ένα του Τσανάκα, 23-22 με 0-5 των Ζησιάδη και Πνευματικού, 28-22 με 5 συνεχόμενους πόντους του Γιάννη Σεϊμένη, 28-27 οι Πνευματικός, Φάνης Λεκός και Χρήστος Λεκός, 30-27 με μια βολή του Τσανάκα και μια του Γιάννη Σεϊμένη, 30-30 με τρίποντο του Καρυοφύλλη, 34-30 οι Μανωλιάδης και Σιφναίος και 34-32 με δύο βολές του Χρήστου Λεκού για να κλείσουμε το πρώτο ημίχρονο του αγώνα.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Σιφναίος έβαλε καλάθι για το 36-32, 36-35 με τρίποντο του Φάνη Λεκού, 41-35 οι Μανωλιάδης και Τσάπαλος, 41-37 με καλάθι του Καρυοφύλλη, 45-37 δύο βολές του Τσανάκα και ένα καλάθι του Μανωλιάδη, 45-39 με καλάθι του Λεκού, 49-39 με νέο 4-0 οι Γιάννης Σεϊμένης και Τσανάκας, 49-40 με βολή του Χρήστου Λεκού, 51-40 με βολές του Σεϊμένη, 51-44 οι Χρήστος Λεκός και Ζησιάδης, 52-44 με μια βολή του Μανωλιάδη και από ένα καλάθι οι Χρήστος Λεκός και Ζησιάδης ξανά για το τελικό 52-48 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο ο Γιάννης Σεϊμένης με γκολ φάουλ ανέβασε σε 55-48, 55-51 με τον ίδιο τρόπο ο Λεκός, 57-51 με βολές του Μανωλιάδη, 57-54 με καλάθι και φάουλ Χρήστου Λεκού, 67-54 με 7-0 σερί οι Γιάννης Σεϊμένης και Σιφναίος, 67-60 με δύο συνεχόμενα τρίποντα του Φάνη Λεκού, 75-60 με 8-0 οι Τσάπαλος, Μανωλιάδης και Σιφναίος, 75-62 ο Φάνης Λεκός, 77-62 με νέο καλάθι του Σιφναίου και 0-7 σερί οι Φάνης Λεκός και Καρυοφύλλης για το τελικό 77-69 του παιχνιδιού.

Για τους Glory Road, πέρα από τον Μανωλιάδη, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Καλλιτσάντσης με 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο, Σιφναίος με 19 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 τάπα και Γιάννης Σεϊμένης με 20 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για την Partouzan ξεχώρισε ο Φάνης Λεκός με 23 πόντους, 6 ριμπάουντ και 4 ασίστ, με τον Παυλόπουλο να ακολουθεί σε efficiency με 6 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο.