15.2%
56.3%
37.5%
11.1%

Golden Boys – Aigaleo Kings 31-39.Αρκετά άστοχες και οι δύο ομάδες με τους Aigaleo Kings να είναι καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και να έχουν μια διαφορά ασφαλείας.Οι Golden Boys με πολλές απουσίες, έκαναν μεγάλη προσπάθεια στο τέλος για την ανατροπή αλλά δεν τα κατάφεραν.Mvp του αγώνα ο Φλέσσας με 8 πόντους,9 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.
Το ματς ξεκίνησε με 0-4 για τους Aigaleo Kings ,ο Μαλάκης με 1/2 βολές και με τρίποντο ο Αντωνόπουλος. Ο Νικολιδάκης με λει-απ πέτυχε το 2-4 για τους Golden Boys. Από το High post ο Φλέσσας έκανε το 2-6 και ο Σταματάκης με τρίποντο το 5-6.Ο Τσιακατούρας με σουτ το 5-8 και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Χαχάμης και με 1/2 βολές του ισοφάρισε 8-8.Ο Παντελής με 2/2 βολές το 8-10 και ο Χαχάμης με Hook το 10-10.Το δεκάλεπτο τελείωσε 10-11 με 1/2 βολές ο Παντελής.
Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Golden Boys πέρασαν μπροστά στο σκορ με 15-11.Ο Σταματάκης με τρίποντο και ο Χαχάμης με Hook. Οι Aigaleo Kings με σερί 0-9 έκλεισαν το δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ με 15-20,αρχικά ο Φλέσσας με Hook και με σουτ και ο Αντωνόπουλος με τρίποντο και με λει-απ.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Νίκου με σουτ από το High post πέτυχε το 15-22 για τους Aigaleo Kings. Ο Νικολιδάκης με τρίποντο και ο Κούγιας με σουτ από την γωνιά μείωσαν οι Golden Boys σε 20-22.Με σερί 0-8 το σκορ έγινε το 20-30 ,ο Νίκου με 1/2 βολές, τρίποντο ο Μαλάκης, 2/2 βολές ο Αντωνόπουλος και ο Φλέσσας με step backs σουτ. Το δεκάλεπτο τελείωσε 23-30 με 1/2 βολές ο Νικολιδάκης και ο Σκλαβενίτης με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κατσούλης με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 25-30 για τους Golden Boys. Ο Αντωνόπουλος με τρίποντο έκανε το 25-33 για τους Aigaleo Kings. Ο Χαχάμης με 2 κολλητά τρίποντα έκανε το 31-33.Το ματς τελείωσε 31-39 ,αρχικά ο Αντωνόπουλος με σουτ, 2/2 βολές ο Λιακόπουλος (1:13)και ο Νίκου με 2/2 βολές (0:54). Με 0/4 τρίποντα και 0/2 βολές στο τελευταίο δίλεπτο δεν μπόρεσαν να διεκδικήσουν την νίκη οι Golden Boys.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Νίκου με 5 πόντους,8 ριμπάουντ,2 κλεψίματα και 2 κοψίματα και ο Αντωνόπουλος με 15 πόντους,5 ριμπάουντ και 1 ασίστ.
Για τους ηττημένους ο Χαχάμης είχε 13 πόντους αλλά αρκετά άστοχος και ο Νικολιδάκης με 6 πόντους και 6 ριμπάουντ.