25.0%
37.5%
10.8%
26.9%

Οι Golden Boys, με όπλο την τρομερή άμυνα και τα γρήγορα καλάθια στον αιφνιδιασμό, πέρασαν άνετα το εμπόδιο των Carnavaliers επικρατώντας με 59-32 για να ανέβουν στο 4-0 και να συνεχίσουν το αήττητο τους. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Δαπόλας με 3 πόντους, 14 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 3 κλεψίματα και 5 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Ρίζος άνοιξε το σκορ στο ματς με ένα εύστοχο τρίποντο, 3-5 με 5 συνεχόμενους πόντους του Κωστάκη, 6-5 με τρίποντο του Σταματάκη, 6-7 με καλάθι του Κωστάκη ξανά, 8-7 με το πρώτο καλάθι του Ανδρέα Χαχάμη στο ματς, 8-10 ξανά ο Κωστάκης, 10-10 με δύο βολές του Ιορδανίδη και 10-12 από τον Κωστάκη για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Ανδρέας και Βασίλης Χαχάμης έβαλαν από ένα τρίποντο για το 16-12, 16-14 από τον Καραΐσκο, 25-14 με 9-0 σερί οι Σκλαβενίτης, Κούγιας, Βασίλης Χαχάμης και Ανδρέας Χαχάμης, 25-17 με τρίποντο του Ερτέκογλου, 27-17 με γρήγορη απάντηση του Κούγια και τρίποντο του Δεληγιάννη για το τελικό 27-20 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Ανδρέας Χαχάμης και Δαπόλας ανέβασαν σε 36-20 με ένα γρήγορο 9-0, ο Δεληγιάννης μείωσε σε 36-23 και νέο 9-0 σερί οι Κούγιας, Βασίλης Χαχάμης, Ιορδανίδης και Σταματάκης για το τελικό 45-23 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Καλόγηρος έβαλε μια βολή για το 45-23, οι Ιορδανίδης και Βασίλης Χαχάμης απάντησαν με 5-0 για το 50-24, 50-27 με τρίποντο του Δεληγιάννη, 53-27 με μια βολή του Ρίζου και ένα καλάθι του Ιορδανίδη, 53-30 από τον Κωστάκη, 59-30 με 6-0 των Δαπόλα, Ρίζου και Σταματάκη και καλάθι του Κωστάκη για το τελικό 59-32 του αγώνα.

Για τους Golden Boys, πέρα από τον Δαπόλα πολύ καλό ματς έκαναν επίσης οι Ανδρέας Χαχάμης με 15 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και Σταματάκης με 9 πόντους, 5 ριμπάουντ και 4 ασίστ. Για τους Carnavaliers ξεχώρισε ο Κωστάκης με 17 πόντους, 4 ριμπάουντ και 1 ασίστ.