22.9%
57.1%
42.9%
33.3%

Μια τεράστια νίκη πήραν οι Heat κόντρα στους Golden Boys, σε ένα ματς όπου οι δεύτεροι είχαν το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού, όμως στα τελευταία λεπτά οι Heat με κάποια μεγάλα σουτ και άμυνα ατσάλι κατάφεραν να σπάσουν το αήττητο των Golden Boys κερδίζοντας με 65-69. MVP του αγώνα ήταν ο Τάσος Παρασκευόπουλος με 14 πόντους, 9 ριμπάουντ, 13 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Αρβανιτάκης ξεκίνησε το ματς με ευστοχο τρίποντο, ο Ανδρέας Χαχάμης μείωσε σε 2-3, 2-5 ο Παρασκευόπουλος, 8-5 οι Κούγιας, Ανδρέας Χαχάμης και Ποντικός, 8-10 οι Αρβανιτάκης και Φωτόπουλος, 10-10 ο Βασίλης Χαχάμης, 10-13 ο Παρασκευόπουλος, 12-13 ο Ποντικός, 12-15 ο Φωτόπουλος ξανά, 14-15 ο Ρίζος, 14-18 ο Βιλλιώτης και 17-18 με τρίποντο του Ανδρέα Χαχάμη για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Αντωνιάδης με σουτ από μέση απόσταση έγραψε το 17-20, 20-20 με τρίποντο ο Ανδρέας Χαχάμης, 20-22 ο Αρβανιτάκης, 27-22 οι Ποντικός, Ανδρέας Χαχάμης και Σταματάκης, 27-28 με δύο κολλητά τρίποντα του Αρβανιτάκη, 32-28 με 5-0 του Βασίλη Χαχάμη, 32-34 με 0-6 σερί απάντηση οι Αρβανιτάκης, Φωτόπουλος και Παρασκευόπουλος και 35-34 με τρίποντο του Ποντικού για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Heat πέρασαν ξανά μπροστά με καλάθι του Φωτόπουλου για το 35-36, 39-36 ο Βασίλης Χαχάμης, 39-38 ο Φωτόπουλος, 44-38 οι Βασίλης και Ανδρέας Χαχάμης, 44-39 ο Παρασκευόπουλος, 46-39 ο Κούγιας, 46-40 ο Αρβανιτάκης, 50-40 οι Σταματάκης και Ανδρέας Χαχάμης, 50-46 με 0-6 σερί οι Παρασκευόπουλος και Φωτόπουλος, 52-46 ο Ανδρέας Χαχάμης και 52-48 από τον Παρασκευόπουλο για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο στο ματς.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Βασίλης Χαχάμης και Ρίζος ανέβασαν στο 56-48, 56-50 ο Καρατζάς, 59-50 ο Ρίζος, 59-54 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Φωτόπουλου, 62-54 ο Ρίζος, 62-64 με 0-10 σερί οι Φωτόπουλος και Παρασκευόπουλος, 64-64 ο Ανδρέας Χαχάμης, 64-67 ο Αρβανιτάκης με τρίποντο, 65-67 με μια βολή ο Βασίλης Χαχάμης και δύο βολές από τον Φωτόπουλο για το τελικό 65-69 του παιχνιδιού.

Για τους Heat, πέρα από τον Παρασκευόπουλο, σε τρομερή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Αρβανιτάκης και Φωτόπουλος. Για τους Golden Boys ξεχώρισαν οι Ανδρέας και Βασίλης Χαχάμης.