11.1%
64.7%
28.6%
21.7%

Golden Boys vs Miami Heal 35-50.Ένα παιχνίδι μεταξύ δυο δυνατών ομάδων το οποίο ωστόσο δεν εξελίχθηκε στο αναμενόμενο ντέρμπι. Με τους Miami Heal να ηγούνται στο σκορ και τους Golden Boys να κυνηγούν την ισοφάριση η ανατροπή δεν ήρθε ποτέ. Σε μια μάχη σώμα με σώμα οι Heal βγήκαν νικητές και με Mvp του αγώνα ο Αρναούτης με 6 πόντους,17 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα

Οι Golden Boys ξεκίνησαν με 5-0 με τρίποντο και με λει-απ ο Χαχάμης Βασίλης. Ο Βρεττός με 2/2 βολές το 5-2 για τους Miami Heal. Ο Ρίζος με τρίποντο το 8-2 και ο Ζούμπος απάντησε με τρίποντο το 8-5.Ο Ποντικός με σουτ το 10-5 και ο Γκούτσης με λει-απ στον αιφνιδιασμό και ο Βρεττός με τρίποντο για το το ματς στα ίσα 10-10.Το δεκάλεπτο τελείωσε 12-10 με καλάθι από τον Χαχάμη Αντρέα.

Δεύτερο δεκάλεπτο και η Miami Heal έτρεξαν σερί 0-8 και πέρασαν μπροστά στο σκορ με 12-18,αρχικά ο Ζούμπος με τρίποντο, ο Βρεττός με σουτ και με νέο τρίποντο ο Ζούμπος. Οι Golden Boys απάντησαν με δικό τους σερί και πέρασαν μπροστά στο σκορ με 21-18,αρχικά ο Ρίζος με σουτ,με λει-απ ο Ιορδανίδης, με γκολ φάουλ ο Ποντικός και με καλάθι από το low post ο Ιορδανίδης. Το δεκάλεπτο τελείωσε 21-25 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Αρναούτης, με 2/2 βολές ο Βρεττός και με τρίποντο ο Ζούμπος.

Τρίτο δεκάλεπτο και η Miami Heal έδωσαν συνέχεια στο σερί τους από το 2ο δεκάλεπτο ( 21-18 έγινε τελικά 21-33)και με 0-8 ξέφυγαν στο σκορ με 21-33,με 6 σερί πόντους ο Ρίζος και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Καμούζης. Ο Χαχάμης Αντρέας με 2/2 βολές το 23-33 για τους Golden Boys. Ο Καμούζης με 1/1 βολή( τεχνικής ποινής)και με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ και ο Λουκρέζης με λει-απ πέτυχαν το 23-38.Με σουτ από την γωνιά ο Ποντικός και με ντραιβ Ο Χαχάμης Βασίλης σκόραραν το 27-38.Ο Αρναούτης με 1/2 βολές και ο Βρεττός με σουτ το σκορ έγινε 27-41.Το δεκάλεπτο τελείωσε 30-41 με 1/2 βολές ο Χαχάμης Αντρέας, 1/1 βολή (τεχνικής ποινής) ο Ποντικός και με 1/2 βολές ο Χαχάμης Βασίλης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Αρναούτης με 3/4 βολές πέτυχε το 30-44 για τους Miami Heal. Ο Χαχάμης Αντρέας με καλάθι από το ζωγραφιστό το 32-44 για τους Golden Boys. Ο Ρίζος με 2/2 βολές το 32-46 και ο Χαχάμης Βασίλης με τρίποντο του 35-46.Το ματς τελείωσε 35-50 με 4 πόντους ο Ρίζος με σουτ από την γωνιά και με εύστοχο σουτ.

Για τους νικητές  που είχαν 67% στις βολές,28% στα δίποντα και 21% στα τρίποντα,                 ξεχώρισαν ακόμα ο Καμούζης με 5 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Ρίζος με 12 πόντους, 6 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.
Για τους ηττημένους που είχαν 30% στις βολές,27% στα δίποντα και 11% στα τρίποντα, ξεχώρισε ο Χαχάμης Αντρέας με 7 πόντους, 21 ριμπάουντ(17-4)1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 4 κοψίματα.