23.1%
46.7%
39.5%
33.3%

Η Oklaχωμα Thunder δυσκολεύτηκε αρκετά, όμως κατάφερε να πάρει και το δεύτερο παιχνίδι κόντρα στους Golden Boys και να περάσει με 2-0 από την οχτάδα. Τελικό σκορ αγώνα 57-64. MVP του παιχνιδιού ήταν ο Παναγιώτης Τσιβράς με 20 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο Golden Boys και Oklaχωμα δεν έκαναν καλό ξεκίνημα, όμως στο δεύτερο πενταλεπτο βρήκαν ρυθμό και ανέβασαν ψηλά το σκορ. Ο Τζανάκης ξεκίνησε με το πρώτο καλάθι του αγώνα, 7-2 οι Ποντικός και Χαχάμης, 7-6 η Oklaχωμα με άλλους 4 πόντους του Τζανάκη, 12-6 οι Ποντικός και Κούγιας, 12-12 οι Τσιβράς και Δέλλιος, 15-12 από τον Χαχάμη, 15-14 από τον Τσάπαλο και 18-14 από τον Σκλαβενίτη για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο.

Στην δεύτερη περίοδο η Oklaχωμα βρήκε ανοιχτούς διαδρόμους και χτυπούσε διαρκώς τους Golden Boys, οι οποίοι σκόραραν με το σταγονόμετρο. Τσιβράς και Μάνδυλας έγραψαν το 18-19, 22-19 οι Χαχάμης και Ρίζος, 22-25 οι Βολτέας και Τσιβράς, 23-25 ο Ρίζος, 23-30 οι Μανιατόπουλος και Τσιβράς, 25-30 ο Ποντικός, 25-36 οι Μάνδυλας, Μανιατόπουλος και Τσιβράς και 27-36 ο Χαχάμης για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο οι δύο ομάδες άρχισαν να σκληραίνουν το παιχνίδι τους, με αποτέλεσμα το σκορ να κυμαίνεται χαμηλά στο δεκάλεπτο, κάτι που δεν προβλημάτιζε ιδιαίτερα την Oklaχωμα, η οποία είχε ήδη ένα καλό προβάδισμα. Ο Τσάπαλος έγραψε το 27-38, 29-38 ο Κούγιας, 29-40 ο Μανιατόπουλος, 34-40 ο Χαχάμης με ένα προσωπικό 5-0, 34-42 ο Μάνδυλας, 35-42 ο Ποντικός, 35-46 ο Τζανάκης με δύο συνεχόμενα καλάθια, 37-46 ο Ποντικός και 37-47 ο Βολτέας με μια βολή για να κλείσουμε την περίοδο με την ομάδα του Τσάπαλου στο +10.

Στην τελευταία περίοδο οι Golden Boys έκαναν την αντεπίθεση τους, έφτασαν μεχρι και την ισοφάριση, όμως σε εκείνο το σημείο ανέλαβε ο Τσιβράς και καθάρισε την πρόκριση για την Oklaχωμα. Ο Κούγιας μείωσε σε 39-47, 39-50 ο Δέλλιος, 45-50 οι Χαχάμης, Ρίζος και Κούγιας, 45-52 ο Δέλλιος, 48-52 οι Ποντικός και Χαχάμης, 48-54 ο Μανιατόπουλος, 52-54 ο Ρίζος, 52-55 ο Μανιατόπουλος ξανά, 55-55 ο Κούγιας με ένα καλάθι και μια βολή, 55-58 ο Μάνδυλας, 56-58 ο Ρίζος και κάπου εκεί άρχισε ο Τσιβράς, ο οποίος έβαλε δύο καλάθια για το 56-62, ο Χαχάμης μείωσε σε 57-62 και άλλοι δύο πόντοι του Τσιβρά στα τελευταία δευτερόλεπτα για το τελικό 57-64 του αγώνα.

Για την Oklaχωμα Thunder, πέρα από τον Τσιβρά, σε καλό βράδυ ήταν επίσης οι Τζανάκης και Μανιατόπουλος. Για τους Golden Boys ξεχώρισαν οι Χαχάμης, Κούγιας και Ποντικός.