14.8%
8.3%
28.3%
18.2%

Τελευταίο παιχνίδι για την κανονική σεζόν, με τους Goodfellas να παίρνουν το 19ο ροζ φύλλο απέναντι στους μαχητικούς για 3 δεκάλεπτα Walkers, με σκορ 53-36. Οι δύο ομάδες έπαιξαν καθαρό μπάσκετ , με τους φιλοξενούμενους χάνοντας κάποια εύκολα καλάθια και με κάποια παραπνήσια λάθη, να δίνουν την δυνατότητα στους αντιπάλους τους να τρέξουν στο ανοιχτό γήπεδο , με αποτέλεσμα στο τελευταίο δεκάλεπτο να ξεφεύγουν και τελικώς να παίρνουν την νίκη.MVP της αναμέτρησης , ο Χαντζάκος ,ο οποίος σταμάτησε στους 13 πόντους, με 17 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο, 0-5 έκαναν οι Μαργαρίτης Γιώργος και Λουκάς, απάντηση για το 5-5 δια χειρός Χαντζάκου, διποντο του Λουκά και 5-7, 10-7 από τους Παπαδήμα και Χαντζάκο, 10-12 από τους Γκέο και Μαργαρίτη Γιώργο, απάντηση με τρίποντο του Σταχίκα για το 13-12, βολή του Μαργαρίτη Γιώργου και νέο τρίποντο του Σταχίκα για το 16-13 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Γκέος έκανε το 16-15, 20-15 από καλάθι φάουλ του Σταχίκα και βολής του Καλογερά, απάντηση από τους Σιώτα και Λουκά για το 20-19, σερί απο τους Goodfellas με σκορ απο τους Κοιλιάδη, Καλλιτσάντση και Χαντζάκο για το 27-19 για το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, ο Καλλιτσάντσης έκανε το 29-19, καλάθια από τους Λουκά και Μαργαρίτη Γιώργο για το 29-23, 31-23 ο Χαντζάκος, 31-27 απο τους Λουκά και Σιώτα, βολή του Καλογερά και δίποντο του Σιώκη για το 34-27, καλάθι του Σιώτα και 34-29, με τον Σταχίκα να ευστοχεί στο τελευταίο καλάθι της τρίτης περιόδου για το 36-29.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, σερί απο τους Σιώκη, Κοιλιάδη και Παπαδήμα για το 44-29, τρίποντο του Αναστασόπουλου για το 44-32, νέο 8-0 σερί απο τους Σιώκη, Χαντζάκο και Καλογερά για το 52-32, 52-34 απο τον Μαργαρίτη Γιάννη, με μια βολή του Παπαδήμα και δίποντο του Σιώτα να διαμορφώνεται το τελικό 53-36 της αναμέτρησης.

Εκτός του Χαντζάκου, σε πολύ καλή μέρα βρέθηκε ο Καλλιτσάντσης, ο οποίος με το playmaking του και την πολύ καλή του άμυνα έδωσε την ώθηση στην ομάδα του να ξανοιχτεί στο γήπεδο, ενώ για τους Walkers, ξεχώρισε ο Λουκάς , με 8 πόντους και 13 ριμπάουντ.