14.3%
61.3%
31.4%
20.0%

Σε ένα πολύ ωραίο ματς, οι δύο ομάδες ρίχτηκαν στη μάχη, με τους Greek Freakase να βγαίνουν τελικά νικητές με το τελικό 63-50. Οι Greek Frekase ήθελαν τη νίκη για να κλειδώσουν την είσοδό τους στα playoffs, ενώ οι Be the bee, αν και βαθμολογικά ήταν αδιάφοροι αφού είχαν ήδη κλειδώσει την πρωτιά στον όμιλο, πάλεψαν με όσες δυνάμεις είχαν, αφού κατέβηκαν μόλις 6 παίκτες στον αγώνα με τους Greek Freakase.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Νικολούδη να ανοίγει το σκορ με δίποντο και τον Χρονόπουλο να απαντά με τον ίδιο τρόπο για το 2-2. Με νέο δίποντο του Νικολούδη, οι Greek Freakase θα κάνουν το 4-2, όμως οι Be the bee θα τρέξουν ένα σερί 1-7 και θα διαμορφώσουν το 5-9. Εκεί, ο Χαλκιάς με τρίποντο και ο Κάρνος με δίποντο θα πάρουν το προβάδισμα για την ομάδα τους, για το 10-9, με τον Νικολάου να απαντά με 2/2 βολές για το 10-11. Με δίποντο του Λαζίδη, οι Greek Freakase θα κάνουν το 12-11, ενώ το πρώτο δεκάλεπτο θα κλείσει ο Χρονόπουλος με σουτ μέσης απόστασης για το 12-13.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Be the bee θα εγκλωβίσουν την επίθεση των Greek Freakase και παράλληλα με ένα σερί 2-7 θα ανοίξουν τη διαφορά στους 6 πόντους για το 14-20. Εκεί οι Greek Freakase μετά το time out θα τρέξουν ένα σερί 7-0 και θα πάρουν κεφάλι στο σκορ για το 21-20, με τον Ανέστη να ισοφαρίζει με βολή για το 21-21. Με βολή του Νικολούδη, το σκορ θα γίνει 22-21, όμως ο Ανέστης θα ευστοχήσει σε 2/2 βολές και θα κάνει το 22-23. Το πρώτο ημίχρονο θα κλείσει ο Νικολούδης με γκολ-φάουλ για το 25-23 υπέρ των Greek Freakase.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Ανέστης με δίποντο θα ισοφαρίσει σε 25-25, όμως οι Greek Freakase θα τρέξουν ένα σερί 10-3 για να χτίσουν μία διαφορά 7 πόντων (35-28). Ο Παλαμιδάς με 2/2 βολές θα μειώσει σε 35-30, ενώ ο Σπανός με τρίποντο και ο Λαζίδης με δίποντο θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς σε διψήφιο νούμερο για το 40-30. Ο Παλαμιδάς θα μειώσει στη συνέχεια με τρίποντο για το 40-33, ενώ ο Κάρνος και ο Σκούταρης με 2 δίποντα θα διαμορφώσουν το 44-33. Οι Be the bee θα ροκανίσουν και πάλι τη διαφορά, έπειτα από 3 συνεχόμενα δίποντα των Παλαμιδά, Νικολάου και Χρονόπουλο για το 44-39, ο Κάρνος με νέο δίποντο θα κάνει το 46-39, ενώ το τρίτο δεκάλεπτο θα κλείσει ο Παλαμιδάς με 2/2 βολές για το 46-41.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Ανέστης με δίποντο θα μειώσει τη διαφορά στους 3 πόντους για το 46-43, ενώ ο Νικολούδης και ο Χαλκιάς με 3 συνεχόμενα δίποντο θα ανοίξουν τη διαφορά στους 9 πόντους για το 52-43. Εκεί, ο Σταματακόπουλος με 2/2 βολές και ο Παλαμιδάς με τρίποντο και 2/2 βολές θα μειώσουν σε 52-50, ενώ οι Greek Freakase με ένα σερί 11-0 θα κλείσουν νικηφόρα το ματς με το τελικό 63-50.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Νικολούδης ο οποίος σημείωσε 25 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 9 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 23 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Λαζίδης και Κάρνος, ενώ από τους Be the bee ξεχώρισαν οι Παλαμιδάς και Ανέστης.