7.7%
100.0%
41.9%
21.9%

Οι Boomers έκαναν την τέταρτη συνεχόμενη νίκη τους κόντρα στους Greek Freakase με 47-59, για να ανέβουν στο 8-9 στον βαθμολογικό πίνακα του Β ομίλου της Rising, κάτι που σημαίνει πως έχουν αρκετά καλές βλέψεις για την είσοδο τους στα Playoffs της κατηγορίας. MVP του αγώνα ήταν ο Θανάσης Αλεξανδρόπουλος με 21 πόντους, 17 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Ηλιόπουλος έβαλε το πρώτο καλάθι στο ματς, ο Αλεξανδρόπουλος απάντησε με γκολ φάουλ για το 2-3, 3-3 με μια βολή του Λαζίδη, 3-6 με τρίποντο ο Κακαράντζας, 7-6 με τους Μαρτίνο και Κυριαζόπουλο να βάζουν από ένα καλάθι, 7-9 με τρίποντο του Αλεξανδρόπουλου, 9-9 με νέο καλάθι του Κυριαζόπουλου, 9-14 οι Κακαράντζας και Κασιώτης, 11-14 από τον Λαζίδη, 11-17 με νέο τρίποντο του Αλεξανδρόπουλου, 13-17 με δύο βολές του Λαζίδη, 13-19 με τον ίδιο τρόπο από τον Δασκαλάκη και 14-19 από τον Μητρόπουλο για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κακαράντζας με δύο βολές ανέβασε στο 14-21, 16-21 ο Μητρόπουλος με ωραία κίνηση, 16-24 με ακόμη ένα τρίποντο του Αλεξανδρόπουλου, 17-24 με μια βολή του Χαλκιά, 17-26 με το πρώτο καλάθι του Λυτσάκη, 19-26 ο Κυριαζόπουλος, 19-28 ο Αναγνωστόπουλος, 20-28 με μια βολή του Λαζίδη και 4 συνεχόμενοι πόντοι του Κακαράντζα για το τελικό 20-32 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αλεξανδρόπουλος έβαλε δύο καλάθια για το 20-36, ο Κάρνος μείωσε σε 22-36, 22-38 από τον Δασκαλάκη, 24-38 ο Χαλκιάς, 24-41 με τρίποντο του Κακαράντζα, 28-41 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Λαζίδη, 28-43 ο Μιχαηλίδης, 30-43 από τον Μητρόπουλο, 30-46 με ακόμη ένα τρίποντο του Αλεξανδρόπουλου, 32-46 με νέο καλάθι από τον Λαζίδη και 0-5 σερί οι Λυτσάκης και Κακαράντζας για το τελικό 32-51 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Κάρνος με μια βολή μείωσε σε 33-51, 33-53 από τον Μιχαηλίδη, 40-53 με 7-0 οι Ηλιόπουλος, Μητρόπουλος και Λαζίδη, 40-55 ο Αλεξανδρόπουλος, 44-55 με. Τους Κυριαζόπουλο και Λαζίδη να βάζουν από ένα καλάθι, 44-59 με 0-4 του Κακαράντζα και 47-59 από τον Χαλκιά για να γραφτεί το τελικό σκορ του αγώνα.

Για τους Boomers, πέρα από τον Αλεξανδρόπουλο, τρομερή βραδιά έκανε και ο Κακαράντζας με 22 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τους Greek Freakase ξεχώρισε ο Λαζίδης με 16 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα.