21.1%
52.2%
41.7%
11.1%

Σε ένα σκληρό και κλειστό παιχνίδι οι Los Mambas κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση των αξιόμαχων Greek Freakase και να κάνουν το 1-0 στη μεταξύ τους σειρά. Φουριόζοι μπήκαν οι Freakase (15-5 1ο δεκάλεπτο) με τους Mambas να μειώνουν στο 25-21 του ημιχρόνου. Ντέρμπι και στο 3ο δεκάλεπτο το ματς με τους νικητές να μπαίνουν με το μαχαίρι στα δόντια στη 4η περίοδο και με καλή άμυνα και λύσεις μπροστά, βρήκαν καλή διαφορά που τους έδωσε και τη νίκη. Τελικό 37-48.

Εκκίνηση στον αγώνα με τους Σκούταρη και Λαζίδη να κάνουν το 5-0 για τους Greek Freakase με τον Κουμούτση να απαντάει για το 5-2 των Los Mambas.  Ηλιόπουλος Γιώργος και Λαζίδης έκαναν το 10-2, η βολή του Καραμήτρου το 10-3, ο Λαζίδης το 12-3, ο Καραμήτρος το 12-5 ενώ ο Λαζίδης διαμόρφωσε το 15-5 της 1ης περιόδου.

Με τον Λούβαρη να κάνει το 15-7 ξεκίνησε η 2η περίοδος με τον Λουβάτη και τον Μαρτίνο να κάνουν το 19-7. Φεραδιώτης, Κόης και Καραμήτρος μείωσαν σε 19-12, ο Λαζίδης έκανε το 21-12 και οι Κουμούτσης-Σιγάλας και Καραμήτρος με σερί 0-9 ισοφάρισαν σε 21-21. Κουβάτης και Σκούταρης έκαναν το 25-21 του 1ου ημιχρόνου.

Με την εκκίνηση του 2ου ημιχρόνου Λούβαρης και Ζουγανέλης μείωσαν σε 25-24 με τη βολή του Λαζίδη να απαντάει για το 26-24. Λούβαρης και Κουμούτσης με σερί 0-6 έβαλαν μπροστά την ομάδα τους με τον Μαρτίνο να μειώνει σε 28-30, το οποίο ήταν και το σκορ του 3ου δεκαλέπτου.

Με σερί 0-5 από Κόη και Ζουγανέλη ξεκίνησε το 4ο δεκάλεπτο για το 28-37, ο Λαζίδης απάντησε για το 30-37, Κουμούτσης και Κόης έκαναν το 30-41 με το τρίποντο του Σκούταρη να κάνειτ ο 33-41. Φεργαδιώτης και Λούβαρης σημείωσαν το 33-45, ο Λαζίδης το 36-45 με τος βολές των Λούβαρη, Χαλκιά και Κόη στη συνέχεια να διαμορφώνουν το τελικό 37-48.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Κόης Γιάννης ο οποίος σημείωσε 11 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 14 βαθμούς στο ranking.
Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Λούβαρης Κομνηνός και , ενώ από τους Greek Freakase ξεχώρισαν οι Λαζίδης Βαγγέλης και Κουβάτης Κώστας.