25.9%
36.4%
29.4%
10.0%

Halia Mavericks vs Κατσαπλιαϊκός 49-51.Η σκληρή 5άδα του Κατσαπλιαϊκού άντεξε για 45 λεπτά απέναντι στους Halia Mavericks και πήρε μια μεγάλη νίκη. Mvp του αγώνα ο Γκουτζελόυδης με 12 πόντους,10 ριμπάουντ,3 ασίστ ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το πρώτο δεκάλεπτο αρκετά άστοχες οι ομάδες χωρίς ρυθμό και ο Κατσαπλιαϊκός βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 0-8 ,αρχικά ο Παπαδόπουλος με τρίποντο, ο Παυλίδης το καλάθι με ντραιβ, 1/2 βολές ο Κωσταντινίδης και με σουτ ο Γκουτζελούδης. Οι Halia Mavericks με 0/12 δίποντα, 0/3 τρίποντα και με 7 λάθη έμειναν χωρίς σκορ για 9:57 και ο Χριστοδουλάκης έκλεισε το δεκάλεπτο  με σουτ από την γωνία σε 2-8.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Παυλίδης με γκολ φάουλ και ντραιβ έγραψε το 2-13 για τον Κατσαπλιαϊκό. Με σερί 10-0 μείωσαν στον πόντο οι Halia Mavericks 12-13,ο Αγγελιδέλης με 2 κολλητά τρίποντα και με καλάθι από το ζωγραφιστό και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κλιμαντήρης. Ο Ραγκούσης με Hook ,ο Παυλίδης με σουτ και ο Ραγκούσης με 1/2 βολές πέτυχαν το 12-18.Ο Κλιμαντήρης σκόραρε το 14-18 και το δεκάλεπτο τελείωσε 14-21 με 1/2 βολές ο Παπαδόπουλος και με λει-απ ο Παυλίδης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κλιμαντήρης μετά από ντραιβ σκόραρε το 16-21 για τους Halia Mavericks. Απάντησε με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Παυλίδης το 16-23 για τον Κατσαπλιαϊκό.Ο Πασσαλής με τρίποντο και ο Κλιμαντήρης με λει-απ το σκορ έγινε 21-23.Ο Γκουτζελούδης πέτυχε το 21-25 και ο Αγγελιδέλης με σουτ και ο Πασσαλής μετά τρίποντο, έγινε η ανατροπή 26-25.Ο Παπαδόπουλος έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του 26-27 με ντραιβ και ο Αγγελιδέλης με σουτ το 28-27.Το δεκάλεπτο τελείωσε 28-34 ,αρχικά ο Ραγκούσης με γκολ φάουλ, ο Παπαδόπουλος με ντραιβ και ύστερα κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Γκουτζελούδης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο και ο Στεφανίτσης με σουτ μείωσε 30-34 για τους Halia Mavericks. Ο Γκουτζελούδης με λει-απ πέτυχε το 30-36 για τον Κατσαπλιαϊκό.Ο Πασσαλής με τρίποντο μείωσε 33-36 και ο Γκουτζελούδης με λει-απ και ο Παυλίδης με 4 πόντους του το σκορ έγινε 33-42.Ο Αγγελιδέλης με καλάθι από το ζωγραφιστό και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κλιμαντήρης έγινε το 37-42.Ο Παυλίδης με 1/2 βολές και με καλάθι από το ζωγραφιστό έγραψε το 37-45(2:15).Ο Προύτζος με σουτ(1:50),ο Αγγελιδέλης με καλάθι από ντραιβ (1:02) ,ο Κλιμαντήρης με 1/2 βολές (0:37)και ο Αγγελιδέλης με τρίποντο ισοφάρισε σε 45-45(0:15).Ο Παυλίδης στο τρίποντο που επιχείρησε, άστοχος και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση.

Στην παράταση οι Halia Mavericks ξεκίνησαν με τρίποντο που πέτυχε ο Αγγελιδέλης 48-45.Ο Κατσαπλιαϊκό αντέδρασε και πέρασε μπροστά στο σκορ με 48-51,αρχικά ο Παπαδόπουλος με 1/2 βολές ,ο Γκουτζελούδης με λει-απ ,ο Ραγκούσης με καλάθι από το ζωγραφιστό και με 1/2 βολές .Ο Κλιμαντήρης με 1/2 βολές έγραψε το τελικό 49-51(1:09). Συγκλονιστικό φινάλε με τους Halia Mavericks να έχουν 2 χαμένα τρίποντα.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Παυλίδης με 20 πόντους,8 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Ραγκούσης με 9 πόντους,25 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Αγγελιδέλης με 20 πόντους,16 ριμπάουντ,2 ασίστ και 7 κλεψίματα.