37.5%
53.3%
25.0%
22.2%

Halia Mavericks vs Printfair 48-54. Παρά την κακή εμφάνιση τους οι Printfair έστω και δύσκολα πήραν την νίκη(8/8 στον 2ο γύρο)με ανατροπή στο 4 δεκάλεπτο από τους μαχητικούς Halia Mavericks,που έμεινα από δυνάμεις στο τελευταίο δεκάλεπτο .MVP του αγώνα ο Γιακουμής με 9 πόντους,16 ριμπάουντ,1 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Πρώτο δεκάλεπτο και ο Θάνος έγραψε το 0-2 για τους Printfair .Ο Αγγελωνίτης Παναγιώτης με σουτ και ο Κληρονόμος με 2/2 βολές για το 4-2 για τους Halia Mavericks.Ο Γιακουμής και Κρητικός έγραψαν το 4-6.Ο Αγγελιδέλης με λει-απ και με τρίποντο ο Μανιός για το 9-6.Με 2/2 βολές ο Γιακουμης για το 9-8 .Ο Αγγελωνίτης Παναγιώτης και ο Αγγελιδέλης με τρίποντα έγραψαν το15-8 .Το δεκάλεπτο τελείωσε 15-10 με σουτ από την γωνία ο Κρητικός.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Καταραχιάς με τρίποντο και ο Θάνος με λει-απ το 15-15 για τους Printfair .Ο Αγγελωνίτης με τρίποντο το 18-15 για τους Halia Mavericks.Από την ασίστ του Καταραχιά ο Θάνος έκανε το 18-17.Με τρίποντο ο Αγγελωνίτης Παναγιώτης και με λει-απ ο Πασσαλής για το 23-17.Ο Γιακουμής με 1/2 βολές και με σουτ ο Ασημακόπουλος για το 23-20.Με τρίποντο ο Αγγελωνίτης Παναγιώτης και με λει-απ ο Αγγελωνίτης Αλέξανδρος για το 28-20.Ο Καταραχιάς με σουτ πέτυχε το 28-22.Ο Αγγελιδέλης με τρίποντο το 31-22 και το δεκάλεπτο τελείωσε 31-26 με σουτ από την γωνία ο Καταραχιάς και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κρητικός.

Τρίτο δεκάλεπτο και με σερί 0-8 οι Printfair πέρασαν μπροστά στο σκορ 31-34 ε τρίποντο και σουτ ο Αλεξόπουλος ,με λει-απ ο Θάνος και με 1-1 βολή ο Ασημακόπουλος.Οι Halia Mavericks με καλάθια από σουτ του Αγγελιδέλη και Μανιό έγραψαν το 35-34.Ο Γιακουμής με 4 πόντους και ο Καταραχιάς με τρίποντο πέτυχαν το 35-41.Ισοπαία 41-41 με τρίποντα από τον Μανιό και Αγγελιδέλη ,με το δεκάλεπτο να τελειώνει 41-42 με 1/2 βολές ο Καταραχιάς.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Αγγελωνίτης Αλέξανδρος με 2/2 βολές το 43-42 για τους Halia Mavericks.Ο Καταραχιάς με 4 πόντους και με σουτ ο Κρητικός έγραψαν το 43-48 για τους Printfair .Ο Αγγελωνίτης Παναγιώτης με 2/2 βολές για το 45-48.Ο Κρητικός με 1/2 βολές,ο Καταραχιάς με σουτ και ο Αλεξόπουλος με τρίποντο πέτυχαν το 45-54.Το τελικό 48 -54 πέτυχε ο Κληρονόμος με γκολ φάουλ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καταραχιάς με 17 πόντους,8 ριμπάουντ,4 ασίστ ,3 κλεψίματα και 2 κοψίματα και ο Θάνος με 8 πόντους,14 ριμπάουντ,2 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Αγγελιδέλης με 16 πόντους,12 ριμπάουντ και 1 κόψιμο και ο Αγγελωνίτης Παναγιώτης με 13 πόντους,3 ριμπάουντ,4 ασίστ και 2 κλεψίματα.