36.0%
50.0%
49.2%
46.2%

Άνετη επικράτηση των εντυπωσιακών Tsatsoi Kings κόντρα στους λειψούς Halia Mavericks, με σκορ 52-83. Έπειτα από τα πρώτα πέντε ισορροπημένα λεπτά του παιχνιδιού, οι Tsatsoi Kings ανέβασαν ρυθμό και κατάφεραν να δημιουργήσουν διαφορά 10 πόντων από το πρώτο δεκάλεπτο διατηρώντας την μέχρι το ημίχρονο. Οι Halia Mavericks έδειχναν να μην τα παρατάνε τόσο εύκολα, όμως ο τραυματισμός του Τάσου Αγγελιδέλη λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου τους αποθάρρυνε με αποτέλεσμα να λυγίσουν και να μην μπορούν να διεκδικήσουν την νίκη. MVP του αγώνα ήταν ο εντυπωσιακότατος Κλαύδιος Τσέλος με 27 πόντους, 11 ριμπάουντ, 7 ασσίστ και 5 κλεψίματα.

Στη πρώτη περίοδο, ο Σπυράτος με βολή άνοιξε λογαριασμό για τους Tsatsoi Kings 0-1, για να τον ακολουθήσει ο Μαρκέτος για τους Halia Mavericks και με δίποντο να κάνει το 2-1, με τρίποντο ο Φωτόπουλος το 2-4, Αγγελιδέλης το 4-4 για τους Halia Mavericks, ένα ακόμα τρίποντο για τους “βασιλιάδες” με τον Τσέλο 4-7, τρίποντο απάντηση ο Αγγελωνίτης 7-7, βολές του Τσέλου το 7-9, άλλη μια ισοπαλία 9-9 με δίποντο Αγγελιδέλη, Τσέλος μία ακόμα φορά 9-11, βολή του Αγγελιδέλη το 10-11, σερί 0-7 για τους Tsatsoi Kings με τα καλάθια των Τσέλου-Κελεπούρη-Μαριόλη και 10-18, στοπ στο σερί ο Μαρκέτος με δίποντο 12-18, ξανά Τσέλος 12-20, τρίποντο Αγγελιδέλη το 15-20 και Τσέλος-Κελεπούρης για να κλείσουν την περίοδο για τους ροζ 15-25.

Στη δεύτερη περίοδο, 4 προσωπικοί πόντοι του Πελεκούδα θα ανοίξουν το σκορ για τους Tsatsoi Kings 15-29, οι Halia Mavericks θα βρουν πλεκτό με τρίποντο του Αγγελωνίτη 18-29, Μαριόλης το 18-31, 20-31 με δίποντο Αγγελιδέλη, Κελεπούρης ένα ακόμα καλάθι 20-33, σερί 6-0 όμως για τους Halia Mavericks με τρίποντο Αγγελωνίτη, δίποντο Αγγελιδέλη και βολή Μαρκέτου 26-33, στοπ στο σερί ο Ασημάκης με δίποντο και μία εύστοχη βολή του Χατζηκυριάκου το 26-36, Μαρκέτος για τους Halia Mavericks και Ασημάκης για τους Tsatsoi Kings για τα τελευταία καλάθια των δύο ομάδων στο πρώτο ημίχρονο 28-38.

Στη τρίτη περίοδο, πολύ δυνατό ξεκίνημα από τους Tsatsoi Kings και σερί  0-7 με τους Τσέλο και Κελεπούρη για το 28-45, απάντηση των Halia Mavericks με δικό τους σερί 9-0 από τους Μαριόλη-Αγγελωνίτη-Μαρκέτο 37-45, ένα ακόμα σερί όμως 10 πόντων για τους φιλοξενούμενους για το 37-55, 5ο τρίποντο για τον Αγγελωνίτη και 40-55, Σπυράτος με δίποντο το 40-57, Μαρκέτος θα ευστοχήσει και αυτός σε δίποντο για το 42-57 για να κλείσουν την περίοδο οι Σπυράτος και Πελεκούδας για το +20 των Tsatsoi Kings 42-62.

Στη τέταρτη περίοδο, ξανά οι Tsatsoi θα βάλουν τους πρώτους πόντους της περιόδου με τον Ασημάκη και τον Κελεπούρη 42-66, ένα ακόμα τρίποντο από τον ασταμάτητο Αγγελωνίτη 45-66, Κελεπούρης και Τσέλος 0-7 για τους “φιλοξενούμενους” 45-73, τρίποντο Μαρκέτου 48-73, Πελεκούδας και Κελεπούρης 48-81, ένα ακόμα καλάθι για τον Μαρκέτο 50-81, Κελεπούρης 50-83 και Τσαμουλάτος ένα δίποντο από την κορυφή για το τελικό 52-83.