27.3%
61.9%
31.7%
10.0%

Η Νίκαια ήταν μπροστά για 12 στο πρώτο δεκάλεπτο, στο δεύτερο για 5, στο τρίτο για ένα και στο τέλος έχασε με 12 πόντους! Έτσι οι 5αδάτοι για τρία δεκάλεπτα παίκτες της Νίκαιας έχασαν από τους Han Yolo οι οποίοι είδαν την άμυνα ζώνης και τον Μακριδάκη να κάνουν θαύματα!

Το ματς ξεκίνησε τρομερά για τη Νίκαια. Τρίποντο ο Σιμιντζής, και ντράιβ ο Χατζηαντωνίου για το 5-0.  Ο Δημακόπουλος πήρε το ριμπάουντ και έκανε το coast to coast για το 5-2. Και πάλι όμως ο Χατζηαντωνίου έβαλε δύσκολο ντράιβ και έδωσε το +5 στην ομαδα του. Ο Κορλός Ν. σκόραρε, ωστόσο ο Καϊτατζής σκόραρε δύσκολο ντράιβ για το 9-4. (18-6)

Το δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησε με ζώνη για τους Han Yolo οι οποίοι έτρεξαν ένα σερί 7-0 με τον Μακριδάκη. Οι πιο ωραίες στιγμές στο διάστημα αυτό ήταν το κλέψιμο του και το καλάθι και φάουλ που σκόραρε .Μετά από 4 λεπτά λαθών η Νίκαια σκόραρε 4 συνεχόμενους πόντους για το 22-13. Το δεκάλεπτο έληξε 24-19 μετά την ωραία ασίστ του Μακριδάκη και το τελείωμα του Δημακόπουλου.

Η επιθετική λογική δεν άλλαξε για τους Han Yolo στη συνέχεια καθώς από τους 14 πόντους που σκόραραν οι 12 ήταν τρίποντα του Μακριδάκη και οι 2 καλάθι του Δημακόπουλου. Το τρίποντο του Μακριδάκη λοιπόν απαντήθηκε από τις βολές του Σιμιντζή Β. και την μία βολή του Χατζηαντωνίου, ενώ παράλληλα ο Καρράς είχε κάνει τρομερή τάπα. (27-22) Τρίποντα αμφίδρομα στη συνέχεια από Μακριδάκη και Καϊτατζή για το 30-25. Η ισοπαλία ήρθε με τρίποντο και το καλάθι του Δημακόπουλου που αναφέραμε. 34-33 το δεκάλεπτο το οποίο έκλεισε(πως αλλιώς;) με τρίποντο του «εκτελεστή» των Han Yolo .

Ωραίο ντράιβ του Δημακόπουλου και προβάδισμα στους Han Yolo(34-38), όμως λίγο αργότερα 4 συνεχόμενοι πόντοι του Καϊτατζή έφεραν το ματς στο -1(39-40). Ένα σερί 15 πόντων όμως (12 του Μακριδάκη) έκρινε ουσιαστικά το παιχνίδι. Κυριότερες φάσεις τα τρίποντα των Μακριδάκη και Γκόνου. Το τελικό σκορ 45-57 έγραψε ο Χατζηαντωνίου μετά από τρομερό καλάθι και φάουλ.

MVP ο Μακριδάκης με 34 πόντους, 6 ριμπάουντς, 3 ασίστς και 3 κλεψίματα.