34.6%
60.0%
35.0%
25.0%

Han Yolo vs Τουβλεικερς 69-61.Μεγάλο ματς με πολλές ανατροπές στο σκορ με τους νικητές να γυρίζουν το 53-54 σε 66-58 με το δίδυμο Μακριδάκη και Κουτούζος να πετυχαίνουν τους 49 πόντους τις ομάδος τους (9-19 τρίποντα).MVP του αγώνα ο Κουτούζος με 26 πόντους(2/3 βολές, 3/5 δίποντα,6/11 τρίποντα)12 ριμπάουντ,5 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Πρώτο δεκάλεπτο και οι Han Yolo ξεκίνησαν με 7-0 με 4 πόντους ο Γουλιέλμος και με τρίποντο ο Κουτούζος.Απάντησαν οι Τουβλεικερςμε σερί 0-9 με 2 τρίποντα ο Μαρίνος ,με σουτ ο Γιαννουλάκης και με 1/2 βολές ο Κριτσιωτάκης για το 7-9. Ο Κουτούζος με τρίποντο το 10-9 και ο Αγγουριδάκης πέτυχε το 10-11.Ο Παναγόπουλος με σουτ, τρίποντο ο Κουτούζος και με 2/2 βολές ο Γουλιέλμος για το 17-11.Με γκολ φάουλ ο Κριτσιωτάκης,με σουτ ο Γιαννουλάκης και με τρίποντο ο Μπαλάσκας για το 17-19, σκορ δεκαλέπτου.

Δεύτερο δεκάλεπτο και Κρικέλης ισοφάρισε 19-19 για τους Han Yolo. Ο Μπαλάσκας και  Κριτσιωτάκης με σουτ και ο Μαρίνος με τρίποντο το 19-26 για τους Τουβλεικερς. Απάντησε με τρίποντο ο Μακριδάκης για το 22-26.Με τον Μαρίνο να γράφει με τρίποντο το 22-29.Ο Μακριδάκης με λει-απ και τρίποντο για το 27-29.Με 2/2 βολές ο Γιαννουλάκης για το 27-31 και ο Μακριδάκης με νέο τρίποντο για το 30-31.Ο Γιαννουλάκης με 4 πόντους πέτυχε το 30-35.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 33-35 με γκολ φάουλ ο Μακριδάκης.

Τρίτο δεκάλεπτο και με γκολ φάουλ ο Κουτούζος έγραψε το 36-35 για τους Han Yolo.Ο Κριτσιωτάκης με 1/2 βολές για την ισοπαλία 36-36.Ο Κουτούζος με λει-απ και τρίποντο για το 41-36.Με σερί 0-12 πέρασαν μπροστά στο σκορ οι Τουβλεικερςμε 41-48 με 7 πόντους ο Γιαννουλάκης, με τρίποντο ο Μαρίνος και με λει-απ ο Κριτσιωτάκης.Απάντηση με 7-0 σερί και ισοπαλία 48-48 με γκολ φάουλ ο Παναγόπουλος ,λει-απ ο Γουλιέλμος και με σουτ ο Κουτούζος.Ο Γιαννουλάκης έγραψε το 48-50 και ισοφάρισε ο Παναγόπουλος με λει-επ και με buzzer  τρίποντο ο Κουτούζος για το 53-50.

Τελευταίο δεκάλεπτο και  ο Κριτσιωτάκης με τρίποντο και με 1/2 βολές ο Καμινάρης το 53-54 για τους Τουβλεικερς.Ο Μακριδάκης πήρε το όπλο του και με 4 πόντους από ντράιβ και 2/2 βολές και  ο Κουτούζος με 1/2 βολές το 60-54 για τους Han Yolo .Ο Γιαννουλάκης με σουτ(1.52) και με σουτ από το high post ο Κριτσιωτάκης για το 60-58.Τρίποντο ο Κουτούζος (1.17) και ο Μακριδάκης με λει-απ(0.58,8)και 1-1 βολή από τεχνική ποινή για το 66-58.Ο Μαρίνος με τρίποντο πέτυχε το 66-61(0.27). Το τελικό 69-61 πέτυχαν με 2/2 βολές ο Κυριαζής και με 1/2 βολές ο Κοτρώνης .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ο Μακριδάκης με 23 πόντους,2 ριμπάουντ,1 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Γουλιέλμος με 8 πόντους,7 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα

Για τους ηττημένους ο Γιαννουλάκης με 21 πόντους,7 ριμπάουντ,3 ασίστ και 4 κλεψίματα ο Μαρίνος με 18 πόντους(6/12 τρίποντα)1 ριμπάουντ ,3 ασίστ και ο Κριτσιωτάκης με 14 πόντους ,9 ριμπάουντ,4 ασίστ και 5 κλεψίματα.