15.4%
45.5%
30.0%
11.1%

Με ανατροπή στο τέλος,έδωσαν συνέχεια στο σερί τους οι  Han Yolo,(4 νίκη) 48-41 τους Tomahawks που γνώρισαν την 7 σερί ήττα τους .Με τους Han Yolo να βρίσκονται πίσω στο σκορ με 37-41(3:40) και με τον καταπληκτικό Μακριδάκη να πετυχαίνει στα τελευταία λεπτά 9 πόντους, από  τους 38 που πέτυχε.Ο MVP Μακριδάκης εκτός από τους 38 πόντους είχε ,8 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 7 κλεψίματα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 4 πόντους ο Κορωνιός από επιθετικό ριμπάουντ και με coast to coast 0-4.Ο Μακριδάκης με τρίποντο  και με σουτ έκανε το 5-4 για τους Han Yolo.Με σουτ ο Σάρδης,με λει-απ ο Κάρλος και ο  Κορωνιός  με σουτ και 2/2 βολές έγραψαν 5-12 για τους Tomahawks .Το δεκάλεπτο έκλεισε ο Μακριδάκης με λει-απ και το 7-12.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησε με καλάθι για τους Han Yolo ο Γουλιέλμος  και το 9-12.Με σουτ και με λει-απ του ο Κορωνιός και ο Κεκερής ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ το καλάθι το 9-18 για τους Tomahawks.Το δεκάλεπτο έκλεισε με 13-18 με τον Μακριδάκη να σκοράρει με σουτ και ύστερα από κλέψιμο το λει-απ.

Η τρίτη περίοδος άρχισε με τον Γώγολο να σκοράρει με Hook και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ το καλάθι ο Κορωνιός για το 13-22.Ο Μακριδάκης με 2/2 βολές και ο Δημακόπουλος με σουτ έγραψαν το 17-22.Ο Κορωνιός σκόραρε με σουτ το 17-24 για τους Tomahawks .Με 15 πόντους  σερί ο Μακριδάκης έκανε την ανατροπή για τους Han Yolo  32-24 πετυχαίνοντας 3 τρίποντα και με 3 καλάθια από σουτ και λει-απ.Ο Κορωνιός με βολές 1/2 έκανε το 32-25 και το δεκάλεπτο τελείωσε 33-25 με 1/2 βολές ο Μακριδάκης .

Τέταρτο δεκάλεπτο και ο Κορλός από το High post έκανε το 35-25.Ο Κορωνιός με 10 σερί πόντους τους ισοφάρισε 35-35 για τους Tomahawks ,έχοντας 2 τρίποντα ,2/4 βολές και με λει-απ .Ο Μακριδάκης με λει-απ πέτυχε το 37-35 για τους Han Yolo.Ο Κορωνιός με σουτ, με <λα μπομπίτα>και με σουτ έδωσε το προβάδισμα 37-41 (3:40). Ο Μακριδάκης ισοφάρισε 41-41 (1:33) με 4 πόντους πρώτα από επιθετικό ριμπάουντ και μετά σουτ .Το ματς κρίθηκε από το κλέψιμο του Μακριδάκη(ο Κάρλος το λάθος  και έκανε αντιαθλητικό φάουλ) 2/2 βολές και το 43-41.Κέρδισε φάουλ σε προσπάθεια για τρίποντο και με 3/3 βολές έγραψε το 46-41(0:25). Με τον Παναγόπουλο να γράφει το τελικό 48-41 με 2/2 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Γουλιέλμος με 4 πόντους,4 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Παναγόπουλος με 2 πόντους,8 ριμπάουντ,1 ασίστ ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο εκπληκτικός Κορωνιός με 32 πόντους και 8 ριμπάουντ,ο Σάρδης με 2 πόντους ,10 ριμπάουντ,1 ασίστ ,3 κλεψίματα και 3 κοψίματα και ο Γώγολος με 2 πόντους και 7 ριμπάουντ.