25.0%
50.0%
22.7%
26.3%

Σε ένα ματς το οποίο ήταν ντέρμπι σε όλη του τη διάρκεια, οι Cringers εμφανίστηκαν πιο ψύχραιμοι στα τελευταία κρίσιμα λεπτά και έφυγαν με το ροζ φύλλο κόντρα στην Havana με 39-44. MVP του παιχνιδιού ήταν ο Θοδωρής Μποτσάκος με 11 πόντους, 11 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Φραγκισκάτος ξεκίνησε το ματς με 3 δικούς του πόντους, 4-3 με ένα τρίποντο και μια βολή του Παπαδήμα, 4-4 με βολή του Ιωσηφίδη, 9-4 με ένα τρίποντο του Παπαδημητρίου και ένα καλάθι του Δημητράτου, 9-8 από τους Τζαμαρία και Μποτσάκο, 13-8 με ένα καλάθι του Αντώνη Μπακαυγά και ένα του Ραδόπουλου και τρίποντη απάντηση του Φραγκισκάτου για το τελικό 13-11 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Αντώνης Μπακαυγάς και Ραδόπουλος έγραψαν το 16-11, ο Φραγκισκάτος μείωσε σε 16-13, 23-13 με 7-0 σερί οι Αντώνης Μπακαυγάς, Παπαδημητρίου και Παπαδήμας, 23-15 από τον Θοδωρή Μποτσάκο, 25-15 ο Παπαδημητρίου και 0-5 σερί οι Μποτσάκος και Φραγκισκάτος για το τελικό 25-20 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Ιωσηφίδης, Τσιμπούκης και Φραγκισκάτος συνέχισαν το καλό σερί των Cringers και τους έδωσαν προβάδισμα με 25-27, 28-27 με τρίποντο του Αντώνη Μπακαυγά και 0-5 οι Μποτσάκος και Φραγκισκάτος για το τελικό 28-32 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Παπαδήμας μείωσε σε 30-32, οι Τσιμπούκης και Κουνάδης απάντησαν με 5 πόντους για το 30-37, 36-37 με απάντηση με 6-0 σερί οι Αντώνης Μπακαυγάς και Παπαδημητρίου, 36-42 από τους Μποτσάκο και Τσιμπούκη, τρίποντη απάντηση του Παπαδημητρίου για το 39-42 και από μία βολή οι Φραγκισκάτος και Μποτσάκος για το τελικό 39-44 του παιχνιδιού.

Για τους Cringers, πέρα από τον Μποτσάκο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Φραγκισκάτος με 16 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για την Havana ξεχώρισε ο Αντώνης Μπακαυγάς με 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 τάπες.