26.7%
47.1%
41.0%
27.8%

Χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα κατάφεραν να  επικρατήσουν απέναντι στους Jackal Trotters η ομάδα της Havana με τους γηπεδούχους , όντας πιό πολλοί και με διάθεση στην άμυνα και στο ανοιχτό γήπεδο, πήραν προβάδισμα απο το πρώτο κίολας ημίχρονο (45-20) το οποίο κατάφεραν να διατηρήσουν παρά την εμφανή βελτίωση των αντιπάλων τους στο δεύτερο μισό , με την αυλαία του παιχνιδιού να κλείνει με το τελικό σκορ 72-55. MVP της αναμέτρησης ο Δημητράτος Γιώργος Απόστολος ο οποίος γέμισε την στατιστική του με 7 πόντους, 9 ριμπάουντ 5 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς άνοιξε με καλάθι του Δημητράτου Ανδρέα για το 2-0, δύο τρίποντα απο τους Κακαβά και Ταμπάκο για το 2-6, καλάθι ξανά του Δημητράτου Ανδρέα για το 4-6,4-8 με δίποντο του Αργυρίου, 7-0 σερί απο τους Δημητράτο Ανδρέα, Δημητράτο Απόστολο και Μπακαυγά για το 11-8, 11-10 με τον Αργυρίου, τρίποντο του Δημητράτου Απόστολου και δίποντο του Παπαδημητρίου για το 16-10, απάντηση του Αργυρίου και 16-12 με τρίποντο και δίποντο του Μπακαυγά να κλείνει το πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 21-12.

Στη δεύτερη περίοδο οι Havana  έκαναν το 17-0 σερί το οποίο και έκρινε ουσιαστικά την αναμέτρηση , με σκορ απο τους Παπαδημητρίου, Παπαδήμα,Μπακαυγά και Μανικά για το 38-12, Αργυρίου για το 38-14, βολές τους Μπακαυγά και 40-14, βολή του Αργυρίου και δίποντο του Ταμπάκου για το 40-17, 42-17 απο τον Δημητράτο Απόστολο, 42-20 με βολή και καλάθι του Αργυρίου και δίποντα απο του Παπαδημητρίου και Παπαδήμα για το 45-20.

Μετά την ανάπαυλα ο Μπακαυγάς άνοιξε το σκορ για το 47-20, βολή του Αργυρίου και τρίποντο του Μπαζιώτη για το 47-24, τρίποντο του Μπακαυγά και 50-24, 50-26 με τον Τουμάση, 55-26 απο τους Παπαδήμα και τρίποντο του Μανίκα, 55-29 με βολή του Αργυρίου και καλάθι δύο πόντων του Ταμπάκου, 57-29 απο τον Παπαδήμα, τρίποντο του Μπαζιώτη και 57-32, καλάθι δύο πόντων απο τον Δημητράτο Ανδρέα και 59-32, με τον Αργυρίου να βάζει 5 συνεχόμενους πόντους για το 59-37 και τον Φλαμπούρη να κλείνει την τρίτη περίοδο με δίποντο για το 61-37.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Τουμάσης έκανε το 61-39, 63-39 με δίποντο του Δημητράτου Ανδρέα, καλάθι του Χοτόβα και 63-41, 65-41 απο τον Φλαμπούρη με τους Jackal Trotters να κάνουν ένα 0-7 σερί με σκορ απο τους Τουμάση,Αργυρίου και Ταμπάκο για το 65-48, τρίποντο του Μανίκα και 68-48, δίποντο απο τον Αργυρίου για το 68-50, 4 πόντοι απο τον Μπακαυγά για το 72-50 , με τον Μπράνη να πετυχαίνει τρίποντο και ύστερα δίποντο για να τελειώσει το παιχνίδι με σκορ 72-55.

Εκτός του MVP σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκαν οι Μπακαυγάς και Δημητράτος Ανδρέας ενώ για τους Jackal Trotters, ξεχώρισε ο Αργυρίου με 23 πόντους 13 ριμπάουντ και 2 ασίστ.