32.1%
63.6%
48.8%
15.4%

Heat B.C vs Θαλασσολυκοι 67-59.Άλλη μια νίκη για τους πρωτοπόρους Heat,με τον Αρβανιτάκη για άλλον έναν αγώνα να βομβαρδίζει με 8/14 τρίποντα τους Θαλασσόλυκους,που δεν μπόρεσαν να βρουν αντίδοτο στο μαρκάρισμα του .MVP του αγώνα ο Αρβανιτάκης με 24 πόντους,10 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Αρβανιτάκης και με σουτ ο Κακλέας το 5-0 για τους Heat.Ο Βασιλακόπουλος από το high post και με 1/2 βολές ο Λέντζος Φάνης το 5-3 για τους Θαλασσόλυκους.Ο Παπαθανασίου με λει-απ το 7-3 .Ο Λέντζος Γιάννης με τρίποντο, Ο Βασιλακόπουλος με λει-απ και με σουτ ο Λέντζος Φάνης για το 7-10.Ο Κακλέας με 4 πόντους και ο Γιορνταμιλάκης με σουτ για το 13-10.Ισοφάρισε ο Τεντόμας με τρίποντο 13-13 και ο Γιορνταμιλάκης πέτυχε το 15-13.Ξανά ο Τεντόμας με τρίποντο για το 15-16.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 17-16 με λει-απ ο Γιορνταμιλάκης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Βασιλακόπουλος και ο Λέντζος Γιάννης με σουτ έγραψαν το 17-20 για τους Θαλασσόλυκους. Από το high post σκόραρε ο Κακλέας το 19-20 για τους Heat.Ο Λέντζος Γιάννης έγραψε με σουτ το 19-22.Με τρία τρίποντα ο εξαιρετικός Αρβανιτάκης πέτυχε το 28-22.Για να τελειώσει το δεκάλεπτο 28-24 με λει-απ ο Λέντζος Φάνης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ξεκίνημα με σερί 8-0 για τους Heat για το 36-24 σουτ ο Γιορνταμιλάκης, τρίποντο ο Παπαθανασίου και με γκολ φάουλ ο Κακλέας. Ο Λέντζος Γιάννης και Φάνης μείωσαν σε 36-28 για τους Θαλασσόλυκους. Ο Γιορνταμιλάκης πέτυχε με λει-απ το 38-28 και με ντράιβ μείωσε ο Αναστασίου σε 38-30.Ο Παπαθανασίου,Νικολάου και Γιορνταμιλάκης έγραψαν το 44-30,για να σκοράρει ο Βασιλακόπουλος το 44-32 .Ο Αρβανιτάκης με τρίποντο το 47-32.Ο Βασιλακόπουλος και ο Πρέκας πέτυχαν το 47-36 με σουτ. Το δεκάλεπτο τελείωσε 52-36 με λει-απ ο Γιορνταμιλάκης και με 3-3 βολές ο Νικολάου.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Βασιλακόπουλος με 1/3 βολές για το 52-37 για τους Θαλασσόλυκους. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Νικολάου το 54-37 για τους Heat.Ο Λέντζος Γιάννης με λει-απ και 2/2 βολές για το 54-41.Ο Τούτσης με λει-απ το 56-41 για να μειώσει ο Αναστασίου 56-43 με σουτ. Ο Αρβανιτάκης με τρίποντο πέτυχε το 59-43.Με σερί 0-7 το σκορ έγινε 59-50 με τρίποντο ο Τεντόμας, λει-απ ο Αναστασίου και με 2/2 βολές ο Βασιλακόπουλος. Ξανά με τρίποντο ο Αρβανιτάκης με τρίποντο για το 62-50,για να απαντήσει με κλέψιμο και λει-απ ο Λέντζος Φάνης για το 62-52. Με 2/2 βολές ο Αντωνιάδης το 64-52.Ο Λέντζος Φάνης με σουτ και 1/2 βολές και ο Πρέκας με λει-απ για το 64-57.Με τον Αρβανιτάκη να κλειδώνει την νίκη με τρίποντο για το 67-57.Το τελικό 67-59 πέτυχε ο Βασιλακόπουλος ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα Νικολάου με 7 πόντους,14 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα και ο Παπαθανασίου με 7 πόντους,7 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Λέντζος Φάνης με 14 πόντους,8 ριμπάουντ,1 ασίστ και 5 κλεψίματα,ο Βασιλακόπουλος με 13 πόντους,8 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο και ο Τεντόμας με 9 πόντους ,9 ριμπάουντ και 1 ασίστ