17.2%
63.6%
38.5%
25.9%

Heat B.C. vs Μυρμιδόνες 47- 58. Τρομερό ματς στην Καλλιθέα με τις δύο ομάδες να παλεύουν σκληρά για την νίκη μέχρι τα τελευταία λεπτά,αλλά οι Μυρμιδόνες κέρδισαν στα σημεία σφίγγοντας την άμυνά τους στο τελευταίο πεντάλεπτο και έχοντας περισσότερες λύσεις επιθετικά πήραν την νίκη.Mvp του αγώνα ο Βερεντζιώτης με 15 πόντους, 11 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με εύστοχο σουτ ο Χουλιάρας 0-2 οι Μυρμιδόνες. Οι Heat ισοφάρισαν 2-2 με ντραιβ από τον Τούτση. Γιοβάνης με τρίποντο ,ο Βερεντζιώτης με Hook και ο Γιοβάνης με καλάθι από το ζωγραφιστό το σκορ έγινε 2-9.Ο Σουβλέρης με τρίποντο μείωσε σε 5-9 και ο Τσουράπης σκόραρε το 5-11. Ο Τούτσης με 5 πόντους του μείωσε σε 10-11 και ο Βερεντζιώτης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε με σουτ από την γωνιά το 10-13.Ο Γιορνταμιλάκης με 4 πόντους του από λει-απ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του 14-13 και το δεκάλεπτο τελείωσε 14-15 με σουτ από την γωνιά ο Βερεντζιώτης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Αρβανιτάκης με σουτ από το High post πέτυχε το 16-15 για τους Heat. Ο Γιοβάνης με σουτ από την γωνιά και με τρίποντο έγραψε το 16-20 για τους Μυρμιδόνες. Ο Σουβλέρης με ντραιβ μείωσε σε 18-20 και Ο Χατζηδάκης με λει-απ έκανε το 18-22.Ο Τούτσης με 2/2 βολές το 20-22 και ο Παγούνης με σουτ και ο Βερεντζιώτης με γκολ φάουλ έγινε το 20-27.Ο Τούτσης σκόραρε με σουτ το 22-27 και ο Παπαντωνίου με 2/2 βολές και ο Χουλιάρας με τρίποντο έγραψαν το 22-32.Ο Αρβανιτάκης απάντησε με τρίποντο 25-32 και το δεκάλεπτο τελείωσε 25-34 με σουτ ο Βερεντζιώτης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Τσουράπης με 2 κολλητά τρίποντα έγραψε το 25-40 για τους Μυρμιδόνες. Ο Σουβλέρης με λει-απ στον αιφνιδιασμό, ο Νικόλαου σκόραρε από το ζωγραφιστό και ι Τούτσης με καλάθι από το low post μείωσαν οι Heat σε 31-40.Ο Παγούνης με σουτ το 31-42 και ο Αντωνιάδης με τρίποντο το 34-42.Ο Βερεντζιώτης με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 34-44 και ο Τούτσης με τρίποντο το 37-44. Το δεκάλεπτο τελείωσε 37-46 με σουτ ο Βερεντζιώτης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Χατζηδάκης με 1/2 βολές το 37-47 για τους Μυρμιδόνες. Ο Τούτσης με σουτ και ο Σουβλέρης με λει-απ στον αιφνιδιασμό το σκορ έγινε 41-47.Ο Χουλιάρας με 1/2 βολές το 41-48 και οι Heat πλησίασαν 46-48,ο Νικολάου με σουτ και με τρίποντο του Αρβανιτάκη. Οι Μυρμιδόνες εκμεταλλεύτηκαν το 5 φάουλ του Αρβανιτάκη και με 2/2 βολές ο Γιοβάνης και με τρίποντο ο Τσουράπης ξέφυγαν με 46-53.Ο Τούτσης με 1/2 βολές το 47-53(2:47). Το τελικό 47 -58 πέτυχε ο Γιοβάνης με σουτ από την γωνιά και ο Παπαντωνίου με τρίποντο (1:40).
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Γιοβάνης με 14 πόντους και 10 ριμπάουντ,ο Τσουράπης με 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Χουλιάρας με 6 πόντους, 17 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 2 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τούτσης με 19 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και ο Αρβανιτάκης με 10 πόντους,7 ριμπάουντ,7 ασίστ και 1 κόψιμο.