40.6%
43.8%
39.2%
12.5%

Με γρήγορο μπάσκετ και πολλά εύστοχα σουτ από την περιφέρεια, οι Heat κέρδισαν τους Ballywood με 56-65 και κλειδωσαν την πρώτη θέση του ομίλου. MVP του αγώνα ήταν ο Θοδωρής Γιορνταμιλάκης με 28 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά, είχαν καλό ρυθμό στην επίθεση και πρόσφεραν ωραίο θέαμα. Ο Σδούγκας ξεκίνησε το ματς με 4-0, ο Γιορνταμιλάκης μείωσε σε 4-2 και ακολούθησε τρίποντο από τον Μπέλτση για το 7-2. Σε 7-4 μείωσε ο Γιορνταμιλάκης, για να ακολουθήσει ένα 4-0 από Βιλλιώτη και Σδούγκα για το 11-4. Τρίποντο από τον Αρβανιτάκη για το 11-7 και από ενα καλάθι οι Μπέλτσης και Σταματίου για το 15-7. Κακλέας, Αρβανιτάκης και Γιορνταμιλάκης έκαναν ένα 0-8 για να πάρουν προβάδισμα οι Heat με 15-17, για να σημειώσει το τελικό 17-17 της περιόδου ο Μπέλτσης.

Στη δεύτερη περίοδο οι Heat μπήκαν με ένα δυνατό σερί, το οποίο τους έδωσε διαφορά και ψυχολογία. Γιορνταμιλάκης και Καρδαράς έβαλαν από ένα τρίποντο για το 17-23, για να σημειώσει το 19-23 ο Παπαδόπουλος και να ακολουθήσουν τρία τρίποντα δια χειρός Αρβανιτάκη για το 19-32. Ο Κοσμάς μείωσε σε 21-32, ο Γιορνταμιλάκης απάντησε για το 21-34 και οι Βιλλιώτης – Μπέλτσης έβαλαν από ένα καλάθι για το 25-34,που ήταν και το τελικό σκορ του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι Ballywood προσπαθούσαν να ρίξουν τη διαφορά, όμως κάθε φορά που γινόταν αυτό οι Heat είχαν απάντηση. Σδούγκας και Παπαδόπουλος έκαναν ακόμη ένα 5-0 για το 30-34, ο Μαγλουσίδης έβαλε τρίποντο για το 30-37 και ο Μπέλτσης μείωσε σε 32-37. Από ένα τρίποντο για Γιορνταμιλάκη και Αρβανιτάκη για το 32-43 και καλάθι ξανά από τον Μπέλτση για το 34-43. Σε 34-45 ανέβασε ο Κακλέας και ακολούθησαν τρεις πόντοι από βολές για τους Ballywood για το 37-45. 2/2 βολές ο Γιορνταμιλάκης για το 37-47 και ακόμη μια βολή από τον Μπέλτση για το 38-47. Κακλέας και Γιορνταμιλάκης έκαναν ένα 0-4 για το 38-51, για να μειώσουν οι Μπέλτσης και Σδούγκας σε 42-51. Γιορνταμιλάκης και Νικολάου σημείωσαν το τελικό 42-57 του δεκαλέπτου.

Στην τέταρτη περίοδο οι Heat είχαν μια διαφορά ασφαλείας σε όλη τη διάρκεια, δεν αγχώθηκαν και πήραν τη νίκη που τους κλείδωσε την πρωτιά. Ο Σταματίου μείωσε σε 45-57, για να απαντήσουν οι Αρβανιτάκης και Νικολάου σε 45-59. Μπέλτσης για τι 47-59 και τρίποντο του Αρβανιτάκη για το 47-62. Άλλα δύο καλάθια του Μπέλτση για το 51-62 και 51-64 από τον Γιορνταμιλάκη. Καλάθι ο Σταματίου για το 53-64,μια βολή ο Νικολάου για το 53-65 και τρίποντο από τον Σταματίου για το τελικό 56-65 του αγώνα.

Για τους νικητές, πέρα από τον Γιορνταμιλάκη, εξαιρετικό ματς έκανε και ο Αρβανιτάκης. Για τους Ballywood ξεχώρισαν οι Μπέλτσης και Σδούγκας.