36.0%
66.7%
52.3%
8.7%

Heat – Laser Derm 55-62.Ντερμπάρα στο Πολυκλαδικό με τη Laser Derm να κερδίζει δύσκολα τους Heat σε μια σειρά που αναμένεται φωτιά και με τις δύο ομάδες να δίνουν ραντεβού για το Game 2. Ο Αρβανιτάκης ήταν on fire με 8/13 τρίποντα αλλά ο Νεαμονιτός και ο Καψοκόλης έσβησαν επιθετικά τον Σουβλέρη&Βερεντζιώτη(2&6 πόντους)και με πολυφωνία στην επίθεση κατέκτησαν την νίκη .Mvp του παιχνιδιού ο Νεαμονιτός με 17 πόντους, 7 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο .
Το ματς ξεκίνησε με 0-7 για τους Laser derm, ο Καψοκόλης με σουτ,τρίποντο ο Τσαουσλάρι και με σουτ ο Νεαμονιτός. Η Heat έτρεξαν σερί 7-0 και ισοφάρισαν 7-7, ο Τούτσης με σουτ, ο Αρβανιτάκης με τρίποντο και με σουτ από την γωνιά ο Παπαθανασίου. Ο Μαυροειδής με 4 πόντους του το 7-11 και ο Αρβανιτάκης με 2 κολλητά τρίποντα έκλεισε το δεκάλεπτο 13-11.
Δεύτερο δεκάλεπτο και Αρβανιτάκης με τρίποντο το 16-11 για τους Heat. Ο Κυζιρίδης με σουτ το 16-13 για τους Laser Derm. Ο Βερεντζιώτης με σουτ και ο Τούτσης με σουτ από την γωνιά έγινε το 20-13 και ο Μαυροειδής με σουτ το 20-15. Ο Αρβανιτάκης με 2/3 βολές το 22-15 και ο Καψοκόλης από το low post το 22-17. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ρηγόπουλος το 24-17 και ο Νεαμονιτός μεσουτ καθ ο Τσαουσλάρι με λει-απ το 24-21. Αρβανιτάκης με τρίποντο (5/6)το 27-21 και το δεκάλεπτο τελείωσε με σερι 0-9 για τους Laser derm 27-30.Αρχικά ο Καψοκόλης με 1/2 βολές, Νεαμονιτός με σουτ ,μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Χαντζής, ο Νεαμονιτός με 2/2 βολές και μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Μαυροειδής.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Νικολάου το 29-30 για τους Heat. Ο Νεαμονιτός το 29-32 για τους Laser Derm. Ο Τούτσης με σουτ από την γωνιά το 31-32 και ο Καψοκόλης με καλάθι από το ζωγραφιστό το 31-34.Ο Τούτσης με coast to coast και με τρίποντο πέτυχε το 36-34 και ο Μαυροειδής Κυζιρίδης με σουτ και ο Μαυροειδής με τρίποντο έγινε το 36-41.Το δεκάλεπτο τελείωσε με σουτ από την γωνιά ο Βερεντζιώτης και ο τρομερός Αρβανιτάκης με 2 κολλητά τρίποντα το 44-41 με τον Αρβανιτάκη να έχει 7/10.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Παπαθανασίου σκόραρε το 46-41για τους Heat. Απάντησε ο Νεαμονιτός το 46-43 για τους Laser Derm. Ο Αρβανιτάκης με ντραιβ το 48-43 και με σερί 0-14 το σκορ έγινε 48-57. Αρχικά ο Νεαμονιτός και ο Τσαουσλάρι σκόραραν με ντραιβ, 2/2 βολές ο Καψοκόλης, ο Μαυροειδής με 4 πόντους του, 2/2 βολές ο Χαντζής και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Τσαουσλάρι. Ο Βερεντζιώτης το 50-57 με σουτ και με γκολ φάουλ ο Νεαμονιτός το 50-60. Ο Σουβλέρης με λει-απ στον αιφνιδιασμό και ο Αρβανιτάκης με τρίποντο το 55-60(1:06).Το τελικό 55-62 πέτυχε ο Τσαουσλάρι με 2/2 βολές (0:17).
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μαυροειδής με 17 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Τσαουσλάρι με 11 πόντους, 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα και 1 κόψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο απίστευτος Αρβανιτάκης με 26 πόντους (8/13τρίποντα),10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Τούτσης με 13 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.