15.0%
80.0%
46.9%
21.9%

Οι Αλεπουδιάρηδες με μια πολύ μεστή εμφάνιση επικράτησαν των Hema στο 2ο ματς της σειράς και την ισοφάρισαν σε 1-1. Ισορροπημένο μόνο το 1ο ημίχρονο αφού στο 2ο οι νικητές βρήκαν πολλά εύστοχα σουτ αλλά και με οδηγό την άμυνά τους έφτιαξαν μια διψήφια διαφορά με τους Hema να μη μπορούν να επιστρέψουν στο παιχνίδι με το τελικό σκορ να γράφει 56-71.

Έναρξη του αγώνα και ο Λαμπρόπουλος θα κάνει το 0-2 για τους Αλεπουδιάρηδες με τους Hema να απαντάνε με σερί 6-0 από Τσίπρα, Πισιμίση και Ευγενεία για το 6-2. Πασχάλη και Λαμπρόπουλος κάνανε το το 6-9 με τον Ευγενεία να απαντάει για το 8-8 και να ακολυοθούν τρίποντα από Καπέκα και Κατσαμπάνη κάνοντας το 11-11. Δίποντο του Πασχάλη έγραψε το 11-13, οι βολές του Ευγενεία το 13-13, το δίποντο του Καπέκα το 13-15 και τα δύο δίποντα του Τσίπρα διαμόρφωσαν το 17-15 του 1ου δεκαλέπτου.

Με το γκολ-φάουλ του Λαμπρόπουλου να κάνει το 17-18 ξεκίνησε η 2η περίοδος, με τον Πισιμίση να απαντάει με τρίποντο για το 20-18, Ο Παπαγιαννόπουλος ισοφάρισε σε 20-20, ο Μπιρζαμάνης έκανε το 22-20 και τότε οι Καλός και Καπέκας σκόραραν για το 22-26. Το γκολ-φάουλ του Ευγενεία στρη συνέχεια μείωσε σε 25-26, ο Λαμπρόπουλος απάντησε με τρίποντο για το 25-29 αλλά οι Πισμίσης και Μπιρζαμάνης απάντησαν με τη σειρά τους κάνοντας το 29-29. Η βολή του Πασχάλη έγραψε το 29-30, τα δίποντα των Τσίπρα και Ευγενεία έκαναν το 33-30 και με δύο δίποντα του Λαμπρόπουλου το ημίχρον έκλεισε στο 33-34.

Οι 5 προσωπικοί πόντοι του Πασχάλη άνοιξαν το 2ο ημίχρονο κάνοντας το 33-39 με το δίποντο του Ευγενεία να απαντάει για το 35-39 και τους Καλό και Λαμπρόπουλο να ανοίγουν στους 8 τη διαφορά σημειώνοντας το 35-43. Ο Μπιρζαμάνης με δίποντο μείωσε σε 37-43, ο Λαμπρόπουλος ξανά με δίποντο έκανε το 37-45, η βολή του Ευγενεία έκανε το 38-45, ο Λαμπρόπουλος το 38-47, ο Ευγενείας κανά το 40-47 και ξανά ο Λαμπρόπουλος το 40-49. Δύο βολές του Ευγενεία μείωσαν εκ νέου σε 42-49 αλλά τυο 3ο δεκάλεπτο έκλεισε στο 42-52 μετά από τρίποντο του Καπέκα.

Στην εκκίνηση του 4ου δεκαλέπτου ο Λαμπρόπουλος με τρίποντο σημείωσε το 42-55 με τον Ευγενεία να απαντάει για το 44-55 και τον Παπαγιαννόπουλο να κάνει το ίδιο για το 44-57. Ο Μπιρζαμάνης στη συνέχεια έγραψε το 46-57, ο Λαμπρόπουλος πέτυχε άλλο ένα καλάθι για το 46-59, η βολή του Ευγενεία έκανε το 47-59 και το δίποντο του Καλού σημείωσε το 47-61. Κατσαμπάνης και Ευγενείας μείωσαν με δίποντα σε 51-61 αλλά οι Αλεπουδιάρηδες είχαν άμεση απάντηση και με σερί 0-7 από Καλό, Καπέκα και Πασχάλη έκαναν το σκορ 51-68. Το τρίποντο και το δίποντο του Μπιρζαμάνη και του Τσίπρα αντίστοιχα μείωσαν σε 56-68 και το τρίποντο του Λαμπρόπουλου διαμόρφωσε το τελικό 56-71.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Λαμπρόπουλος Σπύρος ο οποίος σημείωσε 30 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 6 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 3 κλεψίματα φτάνοντας έτσι τους 30 βαθμούς στο ranking.
Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Καλός Θοδωρής και Πασχάλη Γιάννης, ενώ από τους Hema ξεχώρισαν οι Ευγενείας Βασίλης και Κατσαμπάνης Χρήστος.