20.0%
70.6%
38.3%
12.5%

Σε ένα παιχνίδι που ήταν κοντά στο σκορ ως το ημίχρονο, οι Πασατέμπο Kings κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά στο τρίτο δεκάλεπτο και να την μεγαλώσουν στο τέταρτο, για να πάρουν τελικά μια άνετη νίκη κόντρα στους Jack’s με 64-45. MVP του αγώνα ήταν ήταν ο Γιάννης Καραγιαννίδης με 24 πόντους, 15 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα και 2 τάπες.

Στην πρώτη περίοδο, παρόλο που οι δύο ομάδες έδειχναν αρκετή διάθεση να τρέξουν, δεν κατάφεραν να πιάσουν καλή απόδοση, καθώς ήταν πολύ αστοχες και έκαναν αρκετά λάθη. Ο Γρηγορακάκης έγραψε το 2-0, 2-4 οι Ελευθεριάδης και Σαρικάκης, 7-4 ο Καραγιαννίδης με 5 δικούς του πόντους, 7-6 ο Κολοκυθάς και 9-6 ο Γρηγορακάκης ξανά για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην δεύτερη περίοδο οι δύο ομάδες συνέχισαν σε παρόμοια κατάσταση, με τους Πασατέμπο να συνεχίζουν σε θέση οδηγού, αλλά χωρίς να μπορούν να ξεφύγουν. Καραχάλιος και Κατρισιώτης έβαλαν από τρεις πόντους για το 15-6, 15-9 ο Σαρικάκης, 17-9 ο Γρηγορακάκης, 17-13 οι Σαρικάκης ξανά και Κελεμτζής, 19-13 ο Κατρισιώτης και 19-16 οι Ζαντιώτης και Καμινιώτης για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Πασατέμπο Kings έδειξαν να μπαίνουν αρκετά καλύτερα στο ματς, άρχισαν να βρίσκουν ρυθμό και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να παίρνουν καλή διαφορά πριν από το τελευταίο δεκάλεπτο και να βάζουν δύσκολο έργο στους Jack’s. Ο Γρηγορακάκης έγραψε το 21-16, 21-20 οι Σαρικάκης και Ελευθεριάδης, 27-20 με 6-0 σερί οι Καραχάλιος, Γρηγορακάκης και Καραγιαννίδης, 27-22 ο Ζαντιώτης, 33-22 με ακόμη ένα 6-0 οι Κατρισιώτης και Καραγιαννίδης, 33-27 οι Ελευθεριάδης και Ζαντιώτης και 35-27 ο Γρηγορακάκης με δύο βολές για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο με τους Πασατέμπο Kings στο +8.

Στην τελευταία περίοδο οι Πασατέμπο συνέχισαν να παίζουν εξαιρετικό μπάσκετ, είχαν υπομονή και ευστοχία και πήραν πολύ γρήγορα διαφορά ασφαλείας. Καραχάλιος, Καραγιαννίδης, Κατρισιώτης και Γρηγορακάκης έγραψαν το 42-27, 42-30 ο Ελευθεριάδης, 44-30 οι Καραχάλιος και Καραγιαννίδης βάζοντας από μια βολή, 44-33 ο Ελευθεριάδης, 47-33 οι Καραγιαννίδης και Κατρισιώτης, 47-35 ο Σαρικάκης, 49-35 ο Καραχάλιος, 49-37 ο Καμινιώτης, 51-37 ο Καραγιαννίδης, 53-37 ο Κατρισιώτης, 53-38 ο Καμινιώτης ξανά, 55-38 ο Καραγιαννίδης, 55-41 ο Ελευθεριάδης, 60-41 ο Καραγιαννίδης με ένα προσωπικό 5-0, 60-43 ο Σαρικάκης, 62-43 ο Καραχάλιος, 62-45 ο Σαρικάκης και ξανά καλάθι του Καραχάλιου για το τελικό 64-45 του αγώνα.

Για τους Πασατέμπο Kings, πέρα από τον Καραγιαννίδης, σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Κατρισιώτης, Καραχάλιος και Γρηγορακάκης. Για τους Jack’s ξεχώρισαν οι Ελευθεριάδης και Σαρικάκης.