37.0%
60.0%
46.2%
16.2%

Άνετη επικράτηση των Jack’s κόντρα στα μαχητικά αλλά λειψά Χώματα, με σκορ 69-45.Τα Χώματα ήταν ανταγωνιστικά μόλις για 10 λεπτά καθώς παρατάχθηκαν με έξι παίκτες, ο ένας εκ των οποίων τραυματίας (Μπίλιας), έτσι οι Jack’s πατώντας “γκάζι” στη δεύτερη περίοδο κατάφεραν να χτίσουν διψήφια διαφορά πριν το ημίχρονο, διευρύνοντάς την μέχρι και το τέλος του παιχνιδιού. Σημαντική νίκη για τους Jack’s καθώς με αυτή έφτασαν τις 10 και αφήσαν πίσω τους τα Χώματα με 9, παραμένοντας ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα ενόψει playoff. MVP του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Μπουτσικάκης με 18 πόντους, 5 ριμπάουντ, 7 ασσίστ και 2 κλεψίματα.

Στη πρώτη περίοδο, ο Δαμανάκης και ο Νούκας με δίποντα άνοιξαν λογαριασμό για τα Χώματα 0-4, το πρώτο καλάθι για τους Jack’s ήρθε από τον Γκλιάτη με δίποντο 2-4, 2 ακόμα καλάθια αυτή τη φορά με τον Δαμανάκη και τον Κοντομίχο για τα Χώματα 2-8, Κελεμτζής με 2 προσωπικά καλάθια το 6-8, εύστοχη βολή του Δαμανάκη και 6-9, Δρακόπουλος ένα δίποντο το 8-9, ο Μπενής με δίποντο 8-11 και το τελευταίο καλάθι της περιόδου θα έρθει από τον Ελευθεριάδη 10-11.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Jack’s θα πετύχουν το πρώτο καλάθι με σουτ τριών πόντων από το Mπουτσικάκη 13-11, θα απαντήσουν τα Χώματα με σουτ τριών πόντων του Δημητριάδη 13-14, σερί 9 πόντων για τους Jack’s με δίποντα Κοντοπάνου-Δρακοπούλου και τρίποντο Ελευθεριάδη 22-14, μία εύστοχη βολή από τον Κοντομίχο 22-15, για να κλείσει το πρώτο ημίχρονο με δύο εύστοχα τρίποντα από τον Μπουτσικάκη και ένα δίποντο του Γκλιάτη 30-15.

Στη τρίτη περίοδο, τα Χώματα θα ευστοχήσουν στο πρώτο καλάθι με δίποντο του Μπενή 30-17, σερί 7 πόντων για τους Jack’s και στο +20 η διαφορά 37-17, Δαμανάκης με καλάθι και φάουλ το 37-20, ένα τρίποντο Μπουτσικάκη και ένα ακόμα Κελεμτζή για το 43-20, θα απαντήσουν τα Χώματα με 2 δικά τους τρίποντα από τον Μπενή και το Δαμανάκη 43-26, ξανά Κελεμτζής ένα ακόμα τρίποντο το 46-26, Δαμανάκης αυτή τη φορά δίποντο και 46-28,Γκίκας με δίποντο το 48-28, ένα ακόμα τρίποντο του Δαμανάκη το 48-31, για να κλείσει τη περίοδο ξανά ο Γκίκας με εύστοχο δίποντο 50-31.

Στη τέταρτη περίοδο, καλάθι και φάουλ Γκίκα και εύστοχο τρίποντο Μπουτσικάκη για τους Jack’s 56-31, εύστοχο τρίποντο Μπενή για τα Χώματα 56-34, δίποντο Γκίκα το 58-34, 2 εύστοχα καλάθια από τον Νούκα για το 58-38, 6ο προσωπικό τρίποντο Μπουτσικάκη το 61-38, δίποντο από τον Δημητριάδη και 61-40, Γκλιάτης και Κοντοπάνος με καλάθια δύο πόντων το 65-40, δίποντο Μπίλια και 65-42, δύο ακόμα καλάθια από τον Γκλιάτη για το 69-42 και τελευταίο καλάθι του παιχνιδιού για τα Χώματα με σουτ τριών πόντων από το Μπίλια 69-45.