21.1%
0%
34.0%
21.1%

Οι Jack’s παρότι μπήκαν μουδιασμένοι στο παιχνίδι τελικά κατάφεραν να πάρουν τη νίκη. Οι Athens Supergrungers μπήκαν πιο δυνατά στο ξεκίνημα του αγώνα, ενώ για τρία δεκάλεπτα ήταν μπροστά στο σκορ. Στο τέλος όμως φάνηκε να ξεμένουν από δυνάμεις με τον έλεγχο του παιχνιδιού να περνάει στους Jack’s, οι οποίοι πέτυχαν ακόμη μια νίκη. MVP του αγώνα ήταν ο Γαλανάκης με 16 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασσίστ, 9 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες ήταν αρκετά άστοχες. Το σκορ άνοιξε ο Αϊβαλιώτης κάνοντας το 0-2, ισοφάρισε ο Ελευθεριάδης σε 2-2, ενώ Γκατζούλης και Αϊβαλιώτης έκαναν το 2-6, με το δεκάλεπτο να κλείνει με σκορ 4-6 έπειτα από καλάθι του Γκλιάτη.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Athens Supergrungers έτρεξαν σερί 0-6, κάνοντας το 4-12, Γκλιάτης και Δρακόπουλος μείωσαν σε 8-12, ο Τσίπρας έκανε το 8-14, ενώ ο Γκλιάτης μείωσε εκ νέου σε 10-14. Ο Αϊβαλιώτης έκανε το 10-16, ο Γαλανάκης με τρίποντο και ο Γκλιάτης από κοντά έκαναν το 15-16, Τσίπρας και Κατσαμπάνης έκαναν το 15-20, ενώ το ημίχρονο τελείωσε με δυο βολές του Δρακόπουλου και σκορ 17-20.

Στο τρίτο δεκάλεπτο με δυο καλάθια ο Θεοδώρου έκανε το 17-24, ο Γκλιάτης μείωσε με τρίποντο σε 20-24 και ο Κατσαμπάνης έκανε το 20-26. Οι Jack’s με 8-0 σερί πέρασαν μπροστά για πρώτη φορά στο σκορ (28-26), ο Καλτσάς ισοφάρισε σε 28-28, ο Γαλανάκης με τρίποντο έκανε το 31-28, ενώ Τσίπρας από κοντά και Αϊβαλιώτης με τρίποντο έδωσαν ξανά προβάδισμα στην ομάδα τους με σκορ 31-33. Ο Ελευθεριάδης με τρίποντο έκανε το 34-33, ενώ ο Τσίπρας από κοντά έκανε το 34-35 για τελειώσει το δεκάλεπτο.

Οι Jack’s μπήκαν αποφασισμένοι, στο τέταρτο μέρος, να πάρουν τη νίκη. Ξεκίνησαν με επιμέρους 8-2 για το 42-37, ο Θεοδώρου με τρίποντο έκανε το 42-39, ενώ με νέο επιμέρους 8-3 διαμόρφωσαν το 50-42. Ο Κατσαμπάνης με τρίποντο μείωσε για τους Athens Supergrungers σε 50-45, ενώ οι Jack’s με σερί 6-0 πήραν διψήφια διαφορά με σκορ 56-45, με τον Θεοδώρου να μειώνει με τρίποντο για το τελικό 56-48.