28.6%
71.4%
44.4%
15.6%

Οι Jack’s κέρδισαν τη Laser Derm με 62-72 για να ανέβουν στο 7-8 στη βαθμολογία σε έναν αγώνα που τον ήλεγξαν στο δεύτερο ημίχρονο. Τρεις διψήφιοι για τους νικητές, με τον Κελεμτζή να κάνει μεγάλο παιχνίδι και τον Γαλανάκη να κάνει μπόλικη… χαμαλοδουλειά, την ώρα που η Laser Derm έμεινε από δυνάμεις στο τέλος της 3ης περιόδου.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-6 για τους Jack’s από τον Κελεμτζή και τον Σαρικάκη, με τον Νεαμονιτό να βάζει τους 7 πρώτους πόντους της ομάδας του ως το 7-8. Ο Σαρικάκης με τον Γαλανάκη έφεραν το ματς στο 7-14 και το τρίποντο του Ελευθεριάδη ολοκλήρωσε ένα 0-9 για το 7-17, με τον Γανίτα να απαντά. Τρίποντο από τον Γαλανάκη και καλάθι του Ζήση και 9-22 για τους Jack’s, με το δεκάλεπτο να κλείνει από Νεαμονιτό και Ζαφόλια στο 13-22.

Στη 2η περίοδο ο Χαντζής έφερε το ματς στο 17-22, με τον Σαρικάκη να απαντά για τρεις και τον Κελεμτζή να γράφει το 17-27. Με Γανίτα και Χαντζή η Laser Derm πλησίασε σε 23-27, για να κρατήσει ο Σαρικάκης μπροστά την ομάδα του, 23-30. Ο Νεαμονιτός με τον Ζαφόλια μείωσαν σε 27-30, με τον Κελεμτζή να απαντά και το ημίχρονο να κλείνει με βολές του Νεαμονιτού στο 30-32.

Στην επανάληψη ο Κελεμτζής με τον Σαρικάκη και τον Ελευθεριάδη έτρεξαν ένα 0-8 για τους Jack’s ως το 30-40, με τον Νεαμονιτό να απαντά. Ο Σαρικάκης με τον Ελευθεριάδη σκόραραν για το 32-45, με τον Γανίτα να βάζει τρία συνεχόμενα τρίποντα και με τον Χαντζή να μειώνουν σε 43-47. Ο Κελεμτζής ήταν εκεί για τους Jack’s και ο με τον Ζήση έφεραν το ματς στο 43-51, ενώ μετά την απάντηση του Νεαμονιτού ο Σαρικάκης με τον Καμινιώτη έκλεισαν το δεκάλεπτο στο 45-56.

Στην 4η περίοδο ο Ζαντιώτης με τον Καμινιώτη έφεραν το ματς στους 16 πόντους με τον Κελεμτζή να σκοράρει τρίποντο για το 47-64. Ο Χαντζής απάντησε, με τον Κελεμτζή να σκοράρει και πάλι και τη Laser Derm να μειώνει με Χαντζή και Νεαμονιτό σε 53-66. Ο Καμινιώτης έφερε το ματς στο 53-68, με τον Χαντζή και τον Νεαμονιτό sr. να γράφουν το 57-68. Ο Κελεμτζής σκόραρε ως το 59-72, με τον Χαντζή να κλείνει το ματς στο 62-72.

Για τους νικητές ο Κελεμτζής είχε 20 πόντους, 11 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Σαρικάκης 22 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Ελευθεριάδης 11 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 τάπες, ο Γαλανάκης 5 πόντους, 8 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 2 κλεψίματα. Για τη Laser Derm ο Νεαμονιτός είχε 21 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, 2 τάπες, ο Χαντζής 20 πόντους, 6 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Γανίτας 13 πόντους, 14 ριμπάουντ, 3 ασίστ.