27.3%
73.3%
27.3%
26.3%

Οι Jack’s κάνοντας καταπληκτικό δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 66-56 και παράλληλα να οδηγήσουν την Oklaχώμα Thunder στην πρώτη τους ήττα στο φετινό Summer League. MVP του αγώνα ήταν ο Ανδρέας Γαλανάκης με 16 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μανιατόπουλος και ο Παπαναστασίου ξεκίνησαν με 0-4, 3-4 οι Ελευθεριάδης και Γκίκας, 3-9 οι Μέης και Τσιβράς, 8-9 οι Καλανίδης και Μπουτσικάκης, 8-11 ο Μέης και 11-11 ξανά με τρίποντο του Μπουτσικάκη για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Oklaχωμα ξεκίνησε με 0-7 σερί των Κυριακίδη και Ανδρικόπουλου, 15-18 ο Γαλανάκης, 15-21 Καμούζης και Κυριακίδης, 24-21 οι Γαλανάκης, Μπουτσικάκης, Γκλιάτης και Μπουχλής και 24-23 από τον Δέλλιο για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Ελευθεριάδης και Γαλανάκης έγραψαν το 32-23, 32-26 ο Δέλλιος, 36-26 οι Μπουχλής και Γκλιάτης, 36-31 οι Παπαναστασίου και Δέλλιος, 42-31 οι Μπουτσικάκης και Μπουχλής, 42-33 ο Ανδρικόπουλος, 44-33 οι Γκλιάτης και Καλανίδης, 44-34 ο Κυριακίδης και 46-34 με δύο βολές του Γκλιάτη για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο η Oklaχώμα προσπάθησε για την ανατροπή, όμως οι Jack’s έδειξαν ψυχραιμία και πήραν τελικά τη νίκη. Σαχινίδης και Ανδρικόπουλος έγραψαν το 46-39, 54-39 οι Γκίκας, Μπουτσικάκης και Γαλανάκης, 54-42 ο Τσιβράς, 57-42 ο Μπουτσικάκης, 57-52 οι Τσιβράς και Παπαναστασίου, 61-52 οι Γαλανάκης και Ελευθεριάδης, 61-55 ο Παπαναστασίου ξανά, 65-55 ο Γαλανάκης και ο Γκλιάτης, 65-56 με μια βολή ο Παπ και 66-56 από τον Μπουχλή, σκορ με το οποίο έληξε ο αγώνας.

Για τους Jack’s, πέρα από τον Γαλανάκη, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Ελευθεριάδης και Μπουτσικάκης. Για την Oklaχώμα Thunder ξεχώρισαν οι Τσιβράς και Παπαναστασίου.