40.0%
9.1%
35.7%
24.4%

Jack’s vs Partouzan 64-51.Οι Jack’s ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και στην άμυνα και στην επίθεση, κρατώντας τον ρυθμό του ματς στο δικό τους tempo και δεν άφησαν περιθώρια στην Partouzan, που υστέρησε αμυντικά και δε βρήκε εύκολα καλάθια στο ζωγραφιστό.Mvp του αγώνα ο Ελευθεριάδης με 14 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 4 κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Δρακόπουλος 2-0 για τους Jack’s. Η Partouzan με τρίποντο του Brkic πήρε το προβάδισμα με 2-3. Απάντησε ο Γαλανάκη με τρίποντο και ο Ελευθεριάδης με σουτ πέτυχαν το 7-3. Ο Ζησιάδης με τρίποντο έκανε το 7-6 και το δεκάλεπτο τελείωσε 12-6 με τρίποντο ο Γκίκας και με ντράιβ ο Κελεμτζής.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Ζησιάδης με τρίποντο έκανε το 12-9 για την Partouzan. Με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Γκλιάτης πέτυχε το 14-9 για τους Jack’s. Ο Brkic και ο Καρατζάς σκόραραν το 14-13 και ο Δρακόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Γαλανάκης με τρίποντο το 19-13. Ο Καρυοφίλλης με τρίποντο το 19-16 και ο λαός στις Ελευθεριάδης με τρίποντο ο Γκλιάτης με 2/2 βολές και ο Μπουχλής με τρίποντο το σκορ έγινε 27-16. Ο εξαιρετικός Ζησιάδης με νέο τρίποντο έκανε το 27-19 και ο Μπουχλής με σουτ το 29-19. Ζησιάδης ξανά με τρίποντο το 29-22 και ο Μπουτσικάκης με τρίποντο το 32-22. Το δεκάλεπτο τελείωσε 32-24 με σουτ από την γωνία ο Καρατζάς.
Τρίτο δεκάλεπτο και η Partouzan μείωσαν στον πόντο 32-31, αρχικά ο Τρανούδης με τρίποντο, με floater ο Ζησιάδης και με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ ο Brkic. Ο Ελευθεριάδης με καλάθι από το ζωγραφιστό πέτυχε το 34-31 για τους Jack’s. Με ντράιβ ο Τρανούδης το 34-33 και ο Κελεμτζής με τρίποντο και Ο Γκίκας με καλάθι από το ζωγραφιστό πέτυχαν το 39-33. Ο Brkic με 1/2 βολές το 39-34 και ο Ελευθεριάδης το 41-34. Ο Τρανούδης με τρίποντο έκανε το 41-37 και το δεκάλεπτο τελείωσε 43-37 με σουτ από την γωνία ο Κελεμτζής.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Ελευθεριάδης με σουτ πέτυχε το 45-37 για τους Jack’s. Ο Πνευματικός σκόραρε το 45-39 για την Partouzan. Ο Ελευθεριάδης τρίποντο και ο Δρακόπουλος με γκολ φάουλ έγινε το 51-39. Το 51-42 με τρίποντο ο Brkic και ο Γαλανάκης τρίποντο και 2/2 βολές και ο Μπουτσικάκης με λει-απ έγραψαν το 58-42. Ο Ζησιάδης με τρίποντο έκανε το 58-45 και ο Μπουτσικάκης με τρίποντο το 61-45. Με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Πνευματικός το 61-47 και ο Γκλιάτης με 3/4 βολές το 64-47. Το τελικό 64-51 πέτυχε ο Ρηγανάκος και ο Ζησιάδης.
Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα Γαλανάκης με 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Δρακόπουλος με 7 πόντους, 10 ριμπάουντ και 1 ασίστ.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Ζησιάδης με 19 πόντους, 2 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο και ο Brkic με 11 πόντους, 13 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κόψιμο.