16.0%
64.3%
40.0%
31.8%

Οι Phoenix Bums μπήκαν πιο δυνατά, πήραν προβάδισμα από νωρίς και το κράτησαν σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, για να φτάσουν στη νίκη κόντρα στους K.M.C. B.C. με 62-49. MVP του αγώνα ήταν ο Βασίλης Βερώνης με 21 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι KMC τα πήγαιναν καλά μέχρι τα μισά της περιόδου, όμως κάπου εκεί οι Bums ανέβασαν στροφές και πήραν μια διαφορά που τους έδωσε αέρα για τη συνέχεια. Ο Παναγιωτόπουλος άνοιξε σκορ στο παιχνίδι κάνοντας το 0-3, ο Βερώνης έβαλε μια βολή και μείωσε σε 1-3 και ο Σάνδυλος έγραψε το 1-5. Κοβάτσος και Βερώνης ισοφάρισαν σε 5-5, ο Σπανός έβαλε ένα καλάθι για το 5-7 και ακολούθησε ένα 10-0 από τους Φωτόπουλο, Αντωνάτο και Κοβάτσο για το τελικό 15-7 του δεκαλέπτου.

Στην δεύτερη περίοδο οι KMC προσπάθησαν να αντεπιτεθούν όμως οι Phoenix Bums βρήκαν λύσεις και άνοιξαν ξανά τη διαφορά τους. Κοβάτσος και Παπαμιχαήλ έγραψαν το 17-7 και οι Σάνδυλος και Σπανός έτρεξαν ένα 0-8 για το 17-15. Βερώνης και Παπαμιχαήλ σημείωσαν το 21-15, ο Σπανός μείωσε σε 21-17, για να ακολουθήσουν άλλοι 3 πόντοι του Παπαμιχαήλ για το 24-17. Ο Αντώνης Σάνδυλος μείωσε σε 24-19, για να έρθει ένα 7-0 από Βερώνη, Κοβάτσο, Αντωνάτο και Κατσαριώτη για το 31-19. Ο Παναγιωτόπουλος μείωσε σε 31-21 και οι Αντωνάτος, Παπαμιχαήλ σημείωσαν το τελικό 34-21 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο η επίθεση των Bums δεν τα πήγε ιδιαίτερα καλά, όμως αυτό δεν το εκμεταλλευτηκαν οι KMC. Βερώνης και Αντωνάτος σημείωσαν το 39-21, για να μειώσουν οι Παναγιωτόπουλος και Σάνδυλος σε 39-25. Ξανά καλάθι ο Βερώνης για το 41-25, για να μειώσουν στους 11 οι Σπανός και Γιωτακης (41-30). Ένα καλάθι του Παπαμιχαήλ για το 43-30 και γκολ φάουλ ο Σπανός για το τελικό 43-33 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο οι Phoenix Bums ανέβασαν ξανά ρυθμό, δεν άφησαν τη διαφορά να πέσει κάτω από τους 8 και έφτασαν άνετα στη νίκη. Ο Σπανός μείωσε σε 43-35, ο Φωτόπουλος απάντησε με τρίποντο για το 46-35 και ξανά καλάθι ο Σπανός για το 46-37. Κοβάτσος, Βερώνης, Αντωνάτος και Κατααριώτης έκαναν ένα 11-0 για το 57-37, για να έρθει ένα 0-7 από Σπανό, Παναγιωτόπουλο και Σάνδυλο για το 57-44. Καλάθι ο Κατααριώτης για το 59-44, για να έρθει άλλο ένα 0-5 από Σπανό και Σάνδυλο για το 59-49. Το τελικό 62-49 του αγώνα σημειώθηκε από τον Βερώνη.

Πέρα από τον Βερώνη, μεγάλο ματς έκανε και ο Κοβάτσος, ενώ επίσης καλή εμφάνιση έκαναν οι Παπαμιχαήλ και Αντωνάτος για τους Phoenix Bums. Για τους K.M.C. B.C. ξεχώρισαν οι Σπανός, Νίκος Σάνδυλος και Παναγιωτόπουλος.