33.3%
45.8%
33.3%
17.6%

Η Kinder Bolognese ήταν αυτή που πήρε τη νίκη-πρόκριση στο 3ο ματς της σειράς με τους Walkers σε ένα πολύ συναρπαστικό ματς. Κυρίαρχοι στο 1ο ημίχρονο οι Walkers που προηγήθηκαν με 17-27. Από το 3ο και δεκάλεπτο και μετά ήρθε το ξέσπασμα της Kinder όμως που με μπροστάρη τον Μητσέα διένυσε εκπληκτικό δεύτερο μισό και έφτασε εν τέλει στη νίκη με το τελικό 58-48 να της δίνει τι εισιτήριο της πρόκρισης.

Με το τρίποντο του Σιώτα να κάνει το 0-3 για τους Walkers ξεκίνησε το ματς με τους Καραγεώργο, Παναγιωτακόπουλο και Γαρδικιώτη να απαντάνε για το 6-3. Σερί 0-7 από Σιώτα, Μαργαρίτη Γιάννη και Λουκά θα κάνει το 6-10. Στη συνέχεια το σερί μεγάλωσε στο 0-12 με τους Σιώτα, Λουκά και Μαργαρίτη Γιάννη να διαμορφώνουν το 6-15 της 1ης περιόδου.

Ο Φουρνάρης σκόραρε για το 6-17 στην αρχή της 2ης περιόδου με τους Μητσέα και Καραγεώργο να απαντάνε για το 11-17. Ο Μαργαρίτης Γιώργος έκανε τομ11-19, ο Καραγεώργος μείωσε εκ νέου σε 13-19, με τους Παπανικολόπουλο και Μαργαρίτη Γιώργο να σημειώνουν το 13-24 και τους Καραγεώργο-Μητσέα το 17-24. Ο Σιώτας διαμόρφωσε με γκολ φάουλ το 17-27 του 1ου ημιχρόνου.

Με την εκκίνηση του 2ου ημιχρόνου ο Καραγεώργος μείωσε σε 19-27 με το σερί 0-5 ααπό Μαργαρίτη Γιώργο και Φουρνάρη να κάνει το 19-32. Ο Κουφόπουλος μείωσε σε 22-32, ο Λουκάς έκανε το 22-34 και το σερί 13-0 από τους Μητσέα, Παναγιωτακόπουλο, Καραγεώργο και Κουφόπουλο να κάνει το σκορ 35-34. Το τρίποντο του Μαργαρίτη Γιάννη έκανε το 35-37, ο Μητσέας με 5 σερί το 40-37 και ο Μαργαρίτης Γιώργος το 40-40 του 3ου δεκαλέπτου.

Το 4ο δεκάλεπτο θα ξεκινήσει με τους Μητσέα και Καραγεώργο να διανύουν σερί 8-0 για το 48-40 με τις βολές του Σιώτα να μειώνουν στο 48-42. Κούρας, Μητσέας και Παναγιωτακόπουλος με εκ νέου σερί 7-0 έγραψαν το 55-42, ο Μαργαρίτης Γιώργος απάντησε για το 55-46, ο Καραγεώργος έκανε το 57-46, οι βολές των Μαργαρίτη Γιώργου και Παπανικολόπουλου το 57-48 και η βολή του Γαρδικιώτη το τελικό 58-48.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Μητσέας Παναγιώτης  ο οποίος σημείωσε 22 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες, φτάνοντας έτσι τους 29 βαθμούς στο ranking.
Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Καραγεώργος Νικόλαος  και Κουφόπουλος Ανδρέας , ενώ από τους Walkers ξεχώρισαν οι Μαργαρίτης Γιώργος και Σιώτας Γιάννης .