13.8%
45.5%
57.1%
7.7%

Kings B.C. vs Dirtus Bologna 62-83.Σκούπισαν την σειρά με 2-0 οι Dirtus Bologna και προκρίθηκαν στο Final 4 .Οι Kings B.C προσπάθησαν για ένα δεκάλεπτο 17-24,αλλά δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό των πρωταθλητών.ΜVP του αγώνα Ράνης με 11 πόντους,7 ριμπάουντ,7 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Παπαγεωργίου με 17 πόντους, 2 ριμπάουντ,4 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Οι Kings B.C. ξεκίνησαν ιδανικά το ματς 6-0 με σουτ ο Τσαγκάρης και ο Χαριτόπουλος με 4 πόντους.Με σερί 0-8 οι Dirtus  πέρασαν μπροστά με 6-8 με 5 πόντους ο Ράνης ,από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τόλιας και με 1/3 βολές ο Παπαδόπουλος.Ο Λιάπης με τρίποντο το 9-8 και ο Δαμίγος και ο Καραγιάννης έγραψαν το 9-12.Ο Χαριτόπουλος το κλέψιμο και με ντράιβ για το 11-12.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Αθηναίος για το 11-14,για να πετύχει ο Χαριτόπουλος το 13-14.Με σουτ από την γωνία ο Δαμίγος το 13-16 και ο Χαριτόπουλος με 2/2 βολές για το 15-16.Ο Παπαγεωργίου με 4 πόντους έγραψε το 15-20.Ξανά ο ασταμάτητος Χαριτόπουλος για το 17-20 και το δεκάλεπτο τελείωσε 17-24 με καλάθι ο Παπαγεωργίου και ο Καραγιάννης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Παπαγεωργίου με σουτ από την γωνία πέτυχε το 17-26 για τους Dirtus .Ο Καρυπίδης με σουτ το 19-26 για τους Kings .Ο Αθηναίος και ο Δερματίνος έγραψαν το 23-30 Με λει-απ  και τρίποντο ο Παπαδόπουλος και ο Ράνης με coast to coast και με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ έγραψαν το 23-39.Ο Δερματίνος με 1/2 βολές το 24-39 και ο Παπαδόπουλος με τρίποντο το 24-42.Το δεκάλεπτο τελείωσε 26-42 με καλάθι ο Χαριτόπουλος .

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Παπαγεωργίου το 26-44 για τους Dirtus Bologna.Ο Χαριτόπουλος και ο Δερματίνος πέτυχαν το 30-44 για τους Kings B.C.Ο Παπαγεωργίου με σουτ το 30-46 και ο Καρυπίδης με 8 πόντους(2 τρίποντα) για το 38-46.Με σερί 0-11 το σκορ έγινε 38-57 με 8 πόντους ο Φωτόπουλος και με 3 πόντους ο Παπαγεωργίου.Ο Δερματίνος με 2/2 βολές το 40-57 και ο Φωτόπουλος και ο Καραγιάννης το 40-61.Ο Δερματίνος με σουτ το 42-61 και το δεκάλεπτο τελείωσε 42-65 με σουτ ο Φωτόπουλος και με λει-απ ο Ράνης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Πιάς με ντράιβ πέτυχε το 42-67 για τους Dirtus Bologna.Ο Χαριτόπουλος μείωσε σε 48-67 για τους Kings B.C.Με 2/2 βολές ο Τόλιας το 48-69 και ο Χαριτόπουλος πέτυχε το 51-69.Ο Καραγιάννης με σουτ το 51-71 και το 53-71 ο Τσαγκάρης με hook.Ο Καραγιάννης με σουτ το 53-73 και ο Χαριτόπουλος έκανε το 55-73.Ο Παπαδημητρίου και ο Τόλιας έγραψαν το 55-77.Ο Χαριτόπουλος με 2/2 βολές,ο Μουστάκας-Βρεττός με hook  και ο Καρυπίδης με τρίποντο πέτυχαν το 62-77.Το τελικό 62-83 έγραψαν ο Παπαγεωργίου με λει-απ  και ο Φωτόπουλος με 4 πόντους.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Φωτόπουλος με 16 πόντους,και 6 ριμπάουντ  και ο Καραγιάννης με 10 πόντους,8 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο .

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Χαριτόπουλος με 29 πόντους,5 ριμπάουντ,6 ασίστ ,4 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Καρυπίδης με 13 πόντους ,7 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα.