26.3%
63.6%
43.9%
47.8%

Kings B.C. vs ReTirees 65-90. Εύκολο βράδυ για τους ReTirees που στα πρώτα 25 λεπτά του παιχνιδιού το σκορ ήταν 75-41.Οι  Kings B.C. κατάφεραν με αργές επιθέσεις και καλύτερη άμυνα να μην δεχθούν 100 πόντους .MVP του αγώνα ο Πλεξουσάκης με 22 πόντους,13 ριμπάουντ,6 ασίστ,3 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε ,με 1/2 βολές ο Χαριτόπουλος για τους Kings  και οι ReTirees με σερί 0-7 για το 1-7 με τρίποντο και σουτ από την γωνία ο Γιαμαίος  και με λει-απ ο Πλεξουσάκης.Ο Χαριτόπουλος με λει-απ το 3-7  και ο Γιαμαίος  με τρίποντο το 3-10.Μείωσε ο Τσαγκάρης σε 6-10 με τρίποντο και ο Πλεξουσάκης πέτυχε το 6-12,με λει-απ.Ο Δερματίνος με σουτ έκανε το 8 -12 . Με 1/2 βολές ο Κατιάκος, ο Πλεξουσάκης με σουτ από την γωνία και με γκολ φάουλ ο Αντωνόπουλος για το 8-18.Ο Χαριτόπουλος πέτυχε το 10-18 με λει-απ .Ο Πλεξουσάκης με λει-απ και με τρίποντο ο Γιαμαίος  για το 10-23.Με γκολ φάουλ  ο Χαριτόπουλος το 13-23 και ο Κατιάκος σκόραρε το με 2/2 βολές το 13-25.Ο Δερματίνος και ο Γκοτζής πέτυχαν το 17-25 και το δεκάλεπτο έκλεισε 17-28 με τρίποντο ο Κατιάκος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και νέο τρίποντο ο Γιαμαίος  το 17-31 για τους ReTirees ,με τους Kings  να σκοράρουν με τρίποντο του Καρυπίδη το 20-31.Με λει-απ ο Κατιάκος για το 20-33 και απάντησε ο Δερματίνος για το 22-33.Ο Γιαμαίος και ο Κατιάκος πέτυχαν το 22-37.Ο Τσαγκάρης σκόραρε το 24-37  και ο Στόλης έκανε το 24-39 με πεταχτάρι.Ο Χαριτόπουλος και ο Γκοτζής μείωσαν σε 28-39.Ο Αντωνόπουλος με σουτ και με γκολ φάουλ ο Κατιάκος το σκορ έγινε 28-44.Ο Καρυπίδης με τρίποντο το 31-44 και με νέο γκολ φάουλ ο Κατιάκος για το 31-47.Ο Χαριτόπουλος με λει-απ και ο Δερματίνος με σουτ για το 35-47.Το δεκάλεπτο τελείωσε 35-53 με λει-απ ο Κατιάκος και με 1/2 βολές  και με buzzer  τρίποντο ο Στόλης.

Τρίτο δεκάλεπτο και  ο Γιαμάιος με τρίποντο το 35-56 για τους ReTirees ,με τους Kings  να σκοράρουν με σουτ ο Δερματίνος και με 2/2 βολές ο Χαριτόπουλος για το 39-56 .Με σερί 2-19 το σκορ έγινε 41-75 από τους Kings  σκόραρε ο Μουστάκας  Θεόφιλος  και για τους ReTirees ο Πλεξουσάκης είχε 14 πόντους(2 τρίποντα),τρίποντο ο Γιαμαίος και με λει-απ ο Ανδριανάκης .Ο Χαριτόπουλος με τρίποντο για το 44-75 και ο Κατιάκος με σουτ το 44-77.Ο Χαριτόπουλος με 4 πόντους και ο Γκοτζής με τρίποντο έγραψαν το 51-77, με το δεκάλεπτο μα τελειώνει 51-79 με λει-απ ο Στόλης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Χαριτόπουλος με λει-απ έκανε το 53-79 για τους Kings  ,με τους ReTirees να σκοράρουν με σουτ του Αντωνόπουλου το 53-81.Με ντράιβ ο Γκοτζής έκανε το 55-81 και ο Αντωνόπουλος και ο Γιαμαίος πέτυχαν το 55-85.Ξανά ο Χαριτόπουλος με λει- απ το 57-85,για να πετύχει ο Αντωνόπουλος το 57-87 .Ο Δερματίνος με 2/2 βολές και λει-απ ο Χαριτόπουλος για οτ 61-87.Ο Στόλης με τρίποντο πέτυχε το 61-90  και το τελικό 65-90 πέτυχαν με σουτ ο Δερματίνος και με λει-απ ο Χαριτόπουλος .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κατιάκος 20 πόντους,15 ριμπάουντ και 2 ασίστ   και ο Γιαμαίος με 24 πόντους,2 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν  ο Χαριτόπουλος με 29 πόντους και 1 ριμπάουντ ,Ο Δερματίνος με 14 πόντους,10 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Γκοτζής με 9 ποντους,8 ριμπάουντ ,5 ασίστ και 2 κλεψίματα.