4.8%
57.1%
24.5%
9.5%

Έπειτα από ένα ανταγωνιστικό και κλειστό ματς, οι Kouvades B.C. κατάφεραν να επικρατήσουν με το 45-38 των έBeerων Old School και να επιβεβαιώσουν το πολύ καλό φεγγάρι στο οποίο βρίσκονται. Οι δυο ομάδες πήγαιναν σχεδόν καθ’ όλη την διάρκεια αγκαζέ, με ένα όμως καλύτερο finish των Κουβάδων να αρκεί για την επικράτησή τους. Οι Κουβάδες όχι μόνο πήραν την τέταρτη σερί τους νίκη για να ανέβουν εκ νέου στο 5-7, αλλά πήραν και την διαφορά από το πρώτο ματς μεταξύ των δύο ομάδων όπου οι έBeerοι Old School είχαν επικρατήσει με μόλις 2 πόντους (43-45).

Το παιχνίδι θα ξεκινήσει με Σακκά, Πετρόπουλο, Μ. Γιωτόπουλο και Πετρόπουλο να σκοράρουν διαδοχικά για το 7-0, Θεοχαρόπουλος και Σαχτούρης μειώνουν στο 7-5, Πετρόπουλος για το 9-5, 9-8 με τρίποντο ο Βαλτινός, Μπαρέκος με δύσκολη προσπάθεια κάνει το 11-8, Χαμντάν κάνει το 11-10, Λαζάρου και 13-10, ενώ το 13-12 του πρώτου δεκαλέπτου γράφει ο Λευκόκοιλος με πόντο δεύτερης ευκαιρίας.

Δεύτερο δεκάλεπτο και Σαχτούρης-Κιτσώνη σκοράρουν για το 13-15, Μ. Γιωτόπουλος και 15-15, 15-17 ο Θεοχαρόπουλος, Μπαρέκος και Μπαστάνης για το 20-17, ενώ το 20-19 του ημιχρόνου γράφει ο Βαλτινός.

Επιστροφή των δυο ομάδων στο παρκέ με Λευκόκοιλο, Χαμντάν να κάνουν το 20-22, Μ. Γιωτόπουλος, Σακκάς με 4 πόντους έκαστος για ένα 8-0 σερί και το 28-22, Βαλτινός μειώνει στο 28-24, Μπαρέκος για το 30-24, βολή Βαλτινού μειώνει στο 30-25, ενώ το 32-25 γράφει ο Μπαρέκος ξανά με δύσκολο σουτ εκτός ισορροπίας, με το Χαμντάν να σκοράρει σε 2 βολές για το 32-27.

Τελευταία περίοδος και Μπαρέκος με 5 πόντους κάνει το 37-27, Σαχτούρης και Βαλτινός μειώνουν στο 37-32, Μπαστάνης με βολή κάνει το 38-32, Χαμντάν με 4 πόντους κάνει το 38-36, Σακκάς με δυο βολές κάνει το 40-36, Σαχτούρης απαντά με τον ίδιο τρόπο για το 40-38, ενώ οι Πετρόπουλος, Σακκάς διαμορφώνουν το τελικό 45-38 με ένα 5-0 σερί στα τελευταία λεπτά.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Μπαρέκος, ο οποίος σημείωσε 13 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 26 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα και 4 τάπες, φτάνοντας έτσι τους 35 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Γιωτόπουλος Μάριος και Σακκάς, ενώ από τους έBeerους Old School ξεχώρισαν οι Βαλτινός και Λευκόκοιλος.