14.3%
55.6%
36.8%
26.7%

Τα σκούρα για πάνω από 35 αγωνιστικά λεπτά βρήκαν οι Underdogz στο δεύτερο ματς της σειράς απέναντι στους Κουβάδες, όμως ενα 0-13 στα τελευταία λεπτά του αγώνα ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του Στεβόλαιμου με 55-64 και να γίνει το 2-0 στη σειρά. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιάννος Κούδας με 15 πόντους, 21 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 4 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο Εμμανουήλ και Στεβόλαιμος ξεκίνησαν το ματς με 0-4 για τους Underdogz, οι Μπαρέκος και Σακκάς απάντησαν με το ίδιο σερί και ισοφάρισαν σε 4-4 για τους Κουβάδες, 4-7 από τον Κούδα, 6-7 ο Πετρόπουλος και τρίποντη απάντηση του Μισαηλίδη για το τελικό 6-10 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Αϊβάζογλου έβαλε καλάθι για το 6-12, ο Μπαρέκος μείωσε σε 8-12, 8-14 ο Μισαηλίδης, 13-14 με 5-0 σερί οι Μπαρέκος και Σακκάς, 13-17 με τρίποντο του Καραχάλιου, 15-17 από τον Σακκά, 15-19 ξανά ο Καραχάλιος, 17-19 ο Σακκάς και πάλι, 17-21 με δίποντη απάντηση του Κούδα και 10-0 σερί για να πάρουν προβάδισμα οι Κουβάδες με 27-21 με σκόρερ τους Αρβανιτόπουλο, Πετρόπουλο και Μπαρέκο. Στη συνέχεια οι Μισαηλίδης και Αϊβάζογλου μείωσαν σε 27-25 για να κλείσει το πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κούδας ισοφάρισε σε 27-27, ο Σακκάς απάντησε για το 29-27, 29-29 ο Μισαηλίδης, 31-29 ο Μάριος Γιωτόπουλος, 31-31 από τον Κούδα, 36-31 με 5-0 σερί οι Σακκάς και Γιωτόπουλος, 36-35 με 4 συνεχόμενους πόντους του Μισαηλίδη, 38-35 ο Μπαστάνης, 38-37 ο Κούδας, 39-37 με βολή του Μπαρέκου, 39-39 από τον Εμμανουήλ, 42-39 με τρίποντο ο Μπαρέκος, 42-45 και προβάδισμα οι Underdogz με 0-6 σερί των Εμμανουήλ και Μισαηλίδη, για να ακολουθήσει μια βολή του Σακκά για το τελικό 43-45 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Μπαρέκος ισοφάρισε σε 45-45, 45-47 με βολές του Μισαηλίδη, 47-47 ξανά ο Μπαρέκος, 47-49 ο Εμμανουήλ, 51-49 με ένα καλάθι του Αρβανιτόπουλου και ένα του Μάριου Γιωτόπουλου, 51-51 με βολές του Εμμανουήλ, 55-51 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Μπαρέκου για να ακολουθήσει φινάλε με 0-13 σερί για τους Underdogz με τους Μισαηλίδη, Εμμανουήλ, Κούδα και Αϊβάζογλου για το τελικό 55-64.

Για τους Underdogz, πέρα από τον Κούδα, πολύ καλός ήταν και ο Μισαηλίδης με 20 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα. Για τους Κουβάδες ξεχώρισε ο Μπαρέκος με 21 πόντους, 20 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα.