22.2%
53.8%
37.8%
24.0%

Σε ένα ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες με το φύλλο αγωνα να κλείνει στο 53-54, οι L.A.P.D. έκαναν την δευτερη συνεχόμενη νίκη τους για να ανέβουν στο 2-2, μια νίκη η οποία μάλιστα είναι πολύ σημαντική καθώς αντίπαλος τους ήταν οι, αήττητοι μέχρι πριν το μεταξύ τους ματς, Τουβλέηκερς. MVP του αγώνα ήταν ο Δημήτρης Μητκάκης με 14 πόντους, 13 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι LAPD άνοιξαν το σκορ με τον Κεαλόγλου, ο Ρίκος ισοφάρισε σε 2-2, 2-11 με 0-9 σερί οι Πολυχρονόπουλος και Κεαλόγλου και απάντηση με 7-0 οι Μητσόπουλος και Ρίκος για το 9-11. Το τελικό 11-15 της περιόδου το σημείωσαν οι Μητκάκης και Μητρόπουλος σκοράροντας από ένα καλάθι.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μητρόπουλος με ευστοχο τρίποντο έγραψε το 9-18, 12-18 με απάντηση του Μαρίνου, 12-20 ο Μητκάκης, 14-20 ο Χρήστος Μητσόπουλος, 14-22 ο Δημητρακόπουλος, 17-22 με νέο τρίποντο του Μαρίνου, 17-24 ο Κεαλόγλου, 19-24 ο Λεμπούσης, 19-26 ο Κεαλόγλου και 21-26 ξανά με καλάθι του Λεμπούση. Κεαλόγλου και Πολυχρονόπουλος ανέβασαν στο 21-31, 23-31 με δύο βολές του Ρίκου, 23-33 ξανά δια χειρός Κεαλόγλου, 26-33 με τρίποντο του Αγκουριδάκη και 26-35 με καλάθι του Μητκάκη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Μητκάκης συνέχισε όπως τελείωσε το προηγούμενο δεκάλεπτο για το 26-37, 29-37 ο Αγκουριδάκης, 29-39 ξανά ο Μητκάκης και 8-0 οι Μαρίνος και Μητσόπουλος για το 37-39. Πάλι Μητκάκης για το 37-41, 39-41 ο Λεμπούσης, 39-45 με 4 σερί πόντους του Κεαλόγλου, 40-45 ο Μητσόπουλος και 40-48 με τρίποντο του Προύτζα στο μπαζερ για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο Μητσόπουλος και Ρίκος μείωσαν σε 44-48, ο Πολυχρονόπουλος απάντησε για το 44-52, 48-52 οι Ρίκος και Λειβαδάς, 48-54 ο Μητκάκης και 53-54 οι Κοσκέρας και Χρήστος Μητσόπουλος με 49″ για λήξη. Στη συνέχεια οι LAPD έπαιξαν μεγάλη επίθεση, αστόχησαν και η κατοχή πέρασε στους Τουβλέηκερς με 27″ στο ρολόι. Στην δική τους επίθεση χρεώθηκαν με τρία δευτερόλεπτα μέσα στην ρακέτα και πλέον έμεναν 8″ για λήξη. Κλέψιμο από τον Λεμπούση στην επαναφορά των LAPD, όμως στην τελευταία τους προσπάθεια στο ματς οι Τουβλέηκερς δεν κατάφεραν να βρουν σκορ, επομένως το ματς έληξε με το 53-54 που είχε γραφτεί λίγο νωρίτερα.

Για τους LAPD, πέρα από τον Μητκάκη, σε καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Κεαλόγλου, Πολυχρονόπουλος και Μητρόπουλος. Για τους Τουβλέηκερς ξεχώρισαν οι Μητσόπουλος, Ρίκος και Μαρίνος.