22.2%
33.3%
35.0%
12.5%

Οι LAPD και οι  Desperado συνέχισαν τα τωρινά σερι τους, με την 4η ήττα και αντίστοιχα την 4η νίκη τους σε ένα ματς που από το πρώτο ημίχρονο φαινόταν που θα οδηγειθεί. Ο mvp Δερμιτζιώτης για τους νικητές ήταν πραγματικά παντού και τελείωσε τον αγώνα με 6 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασσιστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με τους Desperado να πατάνε πολύ καλά στον αγώνα και να τρέχουν σερι 9-0.Το σκορ άνοιξε ο Καραλής για να πάρει την σκυτάλη ο Σαλιμένος. Δίποντο πέτυχε και ο Μαρκοπουλιώτης για να συμπληρώσει με μια βολή ο Σεφέρης. Το σερι έκλεισε ο Σαλιμένος με ακόμη ένα διποντο.Ο Προύτζας τότε άνοιξε το σκορ για τους LAPD για να συμπληρώσει ο Μητρόπουλος με μια ακόμη βολή.Ο Σεφέρης ανέκοψε τον ρυθμό τους με 2 σερί δίποντα για να απαντήσει ο Προύτζας με το 1ο του τρίποντο. Ο Βαβίζος έκανε το 6-15 για να απαντήσει με μια βολή ο Αρζουμανίδης. Την περίοδο έκλεισε ο Σεφέρης με δίποντο και το σκορ στο 7-17.

Η δευτερη περίοδος ήταν η πιο φτωχή του ματς από πλευράς σκοραρίσματος. Πρώτα ο Δερμιτζίωτης με δίποντο άνοιξε το σκορ για να απαντήσει με 4 σερί πόντους ο Μητρόπουλος και το 11-19.Τρίποντη βόμβα από πλευράς Desperado με τον Εμμανουηλίδη για αν απαντήσουν με 2 δίποντα (ένα από τον Προύτζα και ένα από τον Μπάρλα) οι LAPD, και το 15-22 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Η τρίτη περίοδος αντίθετα με την 2η ήταν γεμάτη καλάθια. Το 15-24 έκανε ο Μαρκοπουλιώτης για να απαντήσει αμέσως ο Μητρόπουλος. Σερί 10-0 ήρθε από τους Desperado. Πρώτα ο Δερμιτζιώτης με δίποντο και ύστερα ο με τον ίδιο τρόπο Καραλής Αρ.( με 2 δίποντα) , Σεφέρης και Καραλής Σ.  έκαναν το 18-34. Με 2/2 βολές ο Μητρόπουλος προσπάθησε να ανακόψει τον ρυθμό τους. Ο Σεφέρης απάντησε με δίποντο για να έρθει ο Προύτζας με το 20 τρίποντό του στον αγώνα και να κάνει το 23-36. Ο Σεφέρης με δίποντο και ο Καραλής Αρ. με 2/2 βολές έκαναν το 23-40. Σε εκείνο το σημείο οι LAPD θέλησαν να τρέξουν δικό τους σερι 6-0. Ένα τρίποντο και 2/2 βολές του Κατέβα καθώς και 1 βολή του Αρζουμανίδη έκαναν το 29-40. Την περίοδο έκλεισαν Βαβίζος και Μαρκοπουλιώτης με 2 δικά τους δίποντα για το 29-44.

Τέταρτη και τελευταία περίοδος του ματς ο Σεφέρης συνέχισε το έργο των συμπαιχτών του με τρίποντο για το 29-47. Ζαπαντιώτης και Μητρόπουλος πέτυχαν από ένα δίποντο, για να απαντήσουν Σεφέρης και Μαρκοπουλιώτης με μια βολή ο καθένας. Ο Μητρόπουλος σκόραρε πάλι για 2 κΙαι ο Προύτζας πέτυχε 2/2 βολές για το 37-49.Μαρκοπουλιώτης και Δερμιτζιώτης σημείωσαν από ένα δίποντο για το 37-53.  Ο Μητρόπουλός πέτυχε ακόμη μια βολή και τον αγώνα έκλεισε ο Μαρκοπουλιώτης με 2/2 βολές.

Οι LAPD παρά τις ελλειψεις τους προσπάθησαν και πάλεψαν το ματς αλλά δεν ήταν αρκετό αυτό για να διεκδηκίσουν το κάτι παραπάνω. Έκτος από τον mvp Δερμιτζιώτη, για τους ωικητές ξεχώρισαν και ο Μαρκοπουλιώτης με 9 πόντους και 16 ριμπάουντ καθώς και ο Σεφέρης με 19 πόντους, 5 ριμπάουντ και 5 ασσιστ. Για τους LAPD ξεχώρισε ο Μητρόπουλος με 15 πόντους, 7 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα.