11.1%
50.0%
24.4%
14.3%

Οι L.A.P.D. κατάφεραν και ξεπέρασαν εύκολα το εμπόδιο των Halia Mavericks, οι οποίοι μετρούσαν πολλές απουσίες στην αναμέτρηση. Μόλις για ενάμισι δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν ντέρμπι με τους L.A.P.D. να πατάνε γκάζι και να αποκτούν διαφορά ασφαλείας την οποία διατήρησαν μέχρι το τέλος φτάνοντας έτσι στη νίκη. MVP του αγώνα ήταν ο Πολυχρονόπουλος με 6 πόντους και 12 ριμπάουντ, ενώ από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Αγγελιδέλης που πέτυχε τους 20 από τους 33 πόντους της ομάδας του ενώ μάζεψε και 18 ριμπάουντ.

Το παιχνίδι θα ξεκινήσει με τρίποντο του Κεαλόγλου και καλάθι του Μητρόπουλου για το 5-0, θα μειώσει ο Αγγελιδέλης σε 5-2, ενώ ο Κεαλόγλου θα κάνει το 7-2 για να απαντήσει εκ νέου ο Αγγελιδέλης σε 7-4 με δυο βολές. 11-4 από τους Μητρόπουλο και Κεαλόγλου και 11-8 από τους Πασσαλή και Αγγελιδέλη για να κλείσει το δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Halia Mavericks θα ισοφαρίσουν με τρίποντο του Αγγελιδέλη  σε 11-11, ενώ ο Πολυχρονόπουλος θα κάνει το 13-11, για να ισοφαρίσουν ξανά οι Halia Mavericks. Στο σημείο αυτό οι L.A.P.D. θα τρέξουν σερί 16-0 και θα πάνε στο ημίχρονο με σκορ 29-13.

Στο ξεκίνημα του τρίτου δεκαλέπτου οι L.A.P.D. με επιμέρους 8-3 θα διευρύνουν την διαφορά τους σε 37-16 ενώ οι Halia Mavericks με μικρό σερί 0-6 θα κάνουν το 37-22. Ο Στρατογιάννης θα κάνει το 39-22, ο Αγγελιδέλης θα απαντήσει για το 39-24, ενώ το δεκάλεπτο θα κλείσει με τρίποντο του Μητρόπουλου με σκορ 42-24.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο θα πέσει ο ρυθμός του αγώνα και οι δύο ομάδες θα είναι αρκετά άστοχες. Οι Halia Mavericks με δυο καλάθια θα μειώσουν σε 42-28, ο Κεαλόγλου θα κάνει το 44-28, ενώ με τρίποντο ο Αγγελιδέλης θα κάνει το 44-31. 46-31 από τον Προύτζα, για να απαντήσει ο Αγγελιδέλης, ενώ ο αγώνας θα τελειώσει με καλάθι του Κατέβα με σκορ 48-33.