17.6%
52.2%
17.9%
15.8%

Οι L.A.P.D. μπήκαν καλά από το ξεκίνημα του αγώνα κόντρα στα Petralona B.C. των πολλών ελλείψεων, πήραν από νωρίς μια διαφορά και η νίκη ήρθε χωρίς μπελάδες με σκορ 64-35. Με αυτήν τη νίκη οι παίχτες του Στέφανου Ζαπαντιώτη ανέβηκαν στο 13-5, κάτι το οποίο σημαίνει πως κλείδωσαν το εισιτήριο τους για την επόμενη φάση. MVP του αγώνα ήταν ο Επαμεινώνδας Πολυχρονόπουλος με 12 πόντους, 12 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Δημητρακόπουλος άνοιξε το σκορ στο ματς με ένα εύστοχο τρίποντο, ο Κρητικός μείωσε σε 2-3, οι Δημητρακόπουλος, Πολυχρονόπουλος, Προύτζας και Μητρόπουλος έτρεξαν ένα 0-11 σερί για το 2-14, 3-14 ο Φλέγγας με μια βολή, 3-23 με νέο σερί των Προύτζα, Πολυχρονόπουλου και Δημητρακόπουλου και τρίποντο από τον Φασόλη για το τελικό 6-23 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μητρόπουλος έβαλε καλάθι για το 6-25, 8-25 ο Κρητικός, 8-29 οι Πολυχρονόπουλος και Προύτζας, 10-29 ο Γιακουμής, 10-31 ο Αρζουμανίδης με εύστοχο σουτ από μέση απόσταση, 16-31 με 6-0 των Κρητικού και Γιακουμή και 16-34 με μια βολή του Δημητρακόπουλου και ένα καλάθι του Προύτζα για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κρητικός έβαλε μια βολή για το 17-34, 17-36 ο Κεαλόγλου, 18-36 ο Καρακούλης, 18-46 με 0-10 οι Πολυχρονόπουλος, Δημητρακόπουλος και Κεαλόγλου, 19-46 με μια βολή ο Καρακούλης, 19-48 ο Πολυχρονόπουλος και ακόμη μια βολή από τον Καρακούλη για το τελικό 20-48 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Κεαλόγλου έβαλε ένα καλάθι για το 20-50, ο Καρακούλης απάντησε με δύο βολές για το 22-50, 22-54 με τους Πολυχρονόπουλο και Κεαλόγλου να βάζουν από ένα καλάθι, 24-54 ο Φλέγγας, 24-56 ο Κεαλόγλου ξανά, 27-56 με τρίποντο του Καρακούλη, 27-58 ο Κεαλόγλου, 29-58 ξανά ο Καρακούλης, 29-64 με 0-6 σερί των Στρατογιάννη και Δημητρακόπουλου και απάντηση με το ίδιο σερί οι Γιακουμής, Κρητικός και Καρακούλης για το τελικό 35-64 του παιχνιδιού.

Για τους L.A.P.D., πέρα από τον Πολυχρονόπουλο, πολύ καλή εμφάνιση έκανε επίσης και ο Δημητρακόπουλος με 16 πόντους, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τα Petralona ξεχώρισε ο Καρακούλης με 13 πόντους, 11 ριμπάουντ ενώ πολύ καλός ήταν και ο Κρητικός με 9 πόντους και 13 ριμπάουντ.