9.5%
25.0%
49.1%
33.3%

Laser Derm vs Αστέρας Ευελπίδων 48-67.Οι Laser Derm δεν μπόρεσαν να διεκδικήσουν το παιχνίδι με την διαφορά δυναμικότητας να είναι εμφανής.Ο Αστέρας Ευελπίδων χωρίς να ανεβάσει ταχύτητα πήρε εύκολα την νίκη. MVP του αγώνα ο Μαγκώνης Θανάσης με 21 πόντους,9 ριμπάουντ,6 ασίστ ,2 κλεψίματα και 2 κοψίματα.

Το πρώτο πρώτο καλάθι του αγώνα πέτυχε ο Γιαβάσης για τους Laser Derm ,για να περάσει μπροστά με 2-4 ο Αστέρας Ευελπίδων με τον Χαρτοκόλλη και τον Μαγκώνη Θανάση. Ισοφάρισε ο Κοτσάνης με λει-απ 4-4 και ο Μαγκώνης Βασίλης και Σκλήρης έγραψαν το 4-8.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Γανίτας το 6-8.Ο Μαγκώνης Θανάσης και ο Χαρτοκόλλης με λει-απ για το 6-12.Ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος με λει-απ για το 8-12 και το δεκάλεπτο τελείωσε 8-13 με 1/2 βολές του Μαγκώνη Θανάση.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Χαρμπαλής με σουτ έκανε το 8-15 για τον Αστέρα. Με σουτ ο Φιλιππόπουλος έκανε το 10-15 για τους Laser Derm. Ο Mindaugas με λει-απ το 10-17.Ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος με 1/2 βολές και με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ και ο Κοτσάνης  με λει-απ για το 15-17.Με σουτ από την γωνία ο Τσαουρδάς έγραψε το 15-19.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Γιαβάσης το 17-19.Ο Mindaugas με σουτ και 4 πόντους του Μαγκώνη Θανάση το σκορ έγινε 17-25.Με 1/2 βολές ο Γανίτας το 18-25 και ο Χαρμπάλης πέτυχε το 18-27.Με τρίποντο ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος μείωσε σε 21-27.Το δεκάλεπτο τελείωσε 21-31 ο Τσαουρδάς και Μαγκώνης Θανάσης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Mindaugas με σουτ από την γωνία σκόραρε το 21-33 για τον Αστέρα. Ο Φιλιππόπουλος με ντράιβ πέτυχε το 23-33 για τους Laser Derm. Ο Χαρτοκόλλης με τρίποντο και ο Μαγκώνης Βασίλης με καλάθι έκαναν το 23-38.Ο Νεαμονιτός με λει-απ το 25-38,απάντησε ο Σκλήρης με λει-απ το 25-40 και ξανά ο Νεαμονιτός Κώστας με λει-απ για το 27-40.Ο Μαγκώνης Βασίλης με λει-απ για το 27-42 και ο Νεαμονιτός Κώστας με 2/2 βολές το 29-42. Με καλάθια ο  Μαγκώνης Βασίλης, Θανάσης  και με τρίποντο ο Mindaugas το σκορ έγινε 29-49.Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε 33-49 με 2/2 βολές ο Κοτσάνης και με λει-απ ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος .

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μαγκώνης Βασίλης και Θανάσης έγραψαν το 33-52 για τον Αστέρα. Ο Κοτσάνης με 1/2 βολές το 34-53 για τους Laser Derm Ο Μαγκώνης Βασίλης πέτυχε με λει-απ το 34-55.Ο Κοτσάνης με 2/3 εκανε το 36-55.Αλλο ένα καλάθι του Μαγκώνη Βασίλη για το 36-57.Ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος με, ο Γανίτας με τρίποντο και ο Κοτσάνης με σουτ από την γωνία μείωσαν σε 43-57.Ο Σκλήρης σκόραρε το 43-59.Ο Κοτσάνης με σουτ και ο Γιαβάσης με 1/2 βολές για το 46-59.Ο Σκλήρης με λει-απ και ο Μαγκώνης Θανάσης με τρίποντο το 46-64 και ο Κος Νεαμονιτός Κώστας με λει-απ το 48-64.Το τελικό 48-67 έγραψε ο Μαγκώνης Θανάσης με νέο τρίποντο.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μαγκώνης Βασίλης με 14 πόντους,3 ριμπάουντ,4 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος με 18 πόντους ,7 ριμπάουντ,1 ασίστ ,5 κλεψίματα και 2 κοψίματα και ο Γιαβάσης με 5 πόντους,14 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

13Σκλήρης Σπυρίδων800041040.0010.0527030011
17Mindaugas Vaiciunas90003837.51250.0336320410