9.1%
46.7%
34.4%
14.3%

Laser Derm vs Athens Supergrungers 54-55.Ντέρμπι με πολλές ανατροπές ,ισοπαλίες,οι Laser Derm πέρασαν μπροστά με 39-29 στο τρίτο δεκάλεπτο και οι  Athens Supergrungers ροκάνισαν την διαφορά ,ισοφάρισαν 2 λεπτά πριν το φινάλε, με τον νικητή να κρίνετε στο τελευταίο δευτερόλεπτο.MVP του αγώνα ο Αϊβαλιώτης με double-double 15 πόντους και 16 ριμπάουντ(10-6),1 ασίστ και 1 κλέψιμο
Πρώτο δεκάλεπτο και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Αϊβαλιώτης για το 0-2 για τους Athens Supergrungers.Ο Κανελλόπουλος με λει-απ  ισοφάρισε 2-2 για τους Laser Derm.Ο Αϊβαλιώτης την ασίστ, το καλάθι ο Κατσαμπάνης και ο Τσίπρας με σουτ έγραψαν το 2-6.Ο Καψοκόλης με λει-απ και ο Κανελλόπουλος με σουτ από το Hihg post και λει-απ για το 8-6.Ο Αϊβαλιώτης με σουτ και με ντράιβ ο Θεοδώρου για το 8-10.Το δεκάλεπτο τελείωσε με τρίποντο ο Γανίτας για το 11-10.
Δεύτερο δεκάλεπτο και με σουτ ο Γεωργίου πέτυχε το 13-10.Ο Θεοδώρου με σουτ ,ο Κατσαμπάνης με Hook και με 1/2 βολές ο Τσίπρας για το 13-15.Ο Καψοκόλης με 4 πόντους έγραψε το 17-15 για τους Laser Derm .Με φόλοου ο Κατσαμπάνης και με 2/2 βολές ο Τσίπρας για το 17-19 για τους Athens Supergrungers..Ισοφάρισε Ο Νεομονιτός Κωνσταντίνος σε 19-19 και με λει-απ ο Θεοδώρου για το 19-21.Ο Καψοκόλης με λει-απ ισοφάρισε 21-21.Με γκολ φάουλ ο Αϊβαλιώτης για το 21-24.Με ντράιβ σκόραρε ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος για το 23-24.Το δεκάλεπτο τελείωσε 23-27 με 1/2 βολές ο Κατσαμπάνης και με σουτ από την γωνία ο Αϊβαλιώτης.
Τρίτο δεκάλεπτο και ξεκίνημα με καλάθι από τον Αϊβαλιώτη και το 23-29 για τους Athens Supergrungers.Με σερί 16-0 οι Laser Derm πέρασαν μπροστά με 39-29 με τον Κανελλόπουλο να πετυχαίνει 11 πόντους ,4 πόντους ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος και 1/2 βολές ο Γιαβάσης. Με σουτ ο Θεοδώρου και με τρίποντο ο Σταθόπουλος το σκορ έγινε 39-34.Ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος με κλέψιμο και λει-απ για το 41-34.Ο Τσίπρας και ο Αϊβαλιώτης μείωσαν σε 41-38.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 45-38 με λει-απ ο Καψοκόλης και με σουτ ο Κανελλόπουλος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσίπρας για το 45-40 για τους Athens Supergrungers.Με ντράιβ ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος έκανε το 47-40 για τους Laser Derm. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε αυτή την φορά ο Θεοδώρου για το 47-42.Ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος με 1/2 βολές για το 48-42.Ο Θεοδώρου και αυτός με 1/2 βολές για το 48-43.Στις βολές και ο Γανίτας και με 1/2 το σκορ έγινε 49-43.Ο Τσίπρας με λει-απ και 1/2 βολές και ο Κατσαμπάνης με τρίποντο το ματς ισόπαλο 49-49.Ο Καψοκόλης με 2/2  βολές για το 51-49.Ο Τσίπρας ισοφάρισε 51-51 δύο λεπτά πριν το φινάλε και ο Κατσαμπάνης έδωσε το προβάδισμα 51-53(0:50). Με γκολ φάουλ ο Καψοκόλης το 54-53(0:07). Το τελικό 54-55 πέτυχε ο Θεοδώρου με λει-απ (0:01,1). Με τους Laser να είναι άστοχοι στο τρίποντο που επιχείρησαν στο φινάλε .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Τσίπρας με double-double  14 πόντους,17 ριμπάουντ(15-2),1 ασίστ και 1 κλέψιμο,ο Θεοδώρου με 13 πόντους,8 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Κατσαμπάνης με  10 πόντους ,6 ριμπάουντ,1 ασίστ ,1 κλέψιμο και 4 κοψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Καψοκόλης με double-double 17 πόντους,16 ριμπάουντ,1 ασίστ ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο,ο Κανελλόπουλος με 17 πόντους,4 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Νεαμονιτός Κωνσταντίνος με 13 πόντους,6 ριμπάουντ,1 ασίστ, 5 κλεψίματα και 3 κοψίματα.