13.3%
69.2%
31.0%
20.8%

Σε ένα πολύ κλειστό και οριακό παιχνίδι οι Carnavaliers κατάφεραν να δραπετεύσουν με τη νίκη κόντρα στη Laser Derm με 50-44 από το κλειστό της Ριζούπολης χάρη σε ένα μικρό αλλά καθοριστικό ξέσπασμα που έκαναν στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού. MVP του ματς αναδείχθηκε ο Μάκης Αλεξίου με 17 πόντους, 15 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Τσουκάλης άνοιξε το σκορ στο ματς, ο Αλεξίου ισοφάρισε σε 2-2, 2-4 με καλάθι του Κανελλόπουλου, 8-4 με δύο συνεχόμενα τρίποντα του Πασχαλίδη, 8-10 με τους Τσουκάλη, Νεαμονιτό και Δημήτρη Μπεστιτζάνο να βάζουν από ένα καλάθι ο καθένας και απάντηση του Αλεξίου με 5 συνεχόμενους πόντους για το τελικό 13-10 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο θεοχαρίδης έβαλε μια βολή για το 14-10, οι Δημήτρης Μπεστιτζάνος και Μαυρίδης απάντησαν με 0-6 σερί για το 14-16, 17-16 με το τρίτο εύστοχο τρίποντο του Πασχαλίδη στο ματς, 17-19 με απάντηση του Νίκου Μπεστιτζάνου, 20-19 με γκολ φάουλ του Θεοχαρίδη, 20-24 οι Γιαβάσης και Δημήτρης Μπεστιτζάνος, 26-24 με απάντηση των Κωστάκη και Αλεξίου και καλάθι του Κανελλόπουλου για το τελικό 26-26 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Νίκος Μπεστιτζάνος έβαλε καλάθι για το 26-28, ο Κωστάκης απάντησε για το 28-28, 28-30 ο Νίκος Μπεστιτζάνος, 30-30 με δύο βολές του Κωστάκη, 30-35 με 5 συνεχόμενους πόντους του Νίκου Μπεστιτζάνου, 33-35 με ένα καλάθι του Αλεξίου και μια βολή του Θεοχαρίδη, 33-37 από τον Μαυρίδη και 5-0 σερί δια χειρός Ψιλόπουλου για το τελικό 38-37 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο ο Νεαμονιτός έβαλε μια βολή και ισοφάρισε σε 38-38, 40-38 από τον Μαρίνη, 40-40 ο Δημήτρης Μπεστιτζάνος, 45-40 με ένα τρίποντο του Καλόγηρου και ένα καλάθι του Αλεξίου, 45-44 οι Κανελλόπουλος και Νίκος Μπεστιτζάνος και νέο 5-0 από τους Αλεξίου, Πασχαλίδη και Κωστάκη για το τελικό 50-44 του παιχνιδιού.

Για τους Carnavaliers, πέρα από τον Αλεξίου, πολύ καλό παιχνίδι έκανε και ο Πασχαλίδης με 10 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 6 κλεψίματα και 1 τάπα. Για τη Laser Derm ξεχώρισε ο Νίκος Μπεστιτζάνος με 14 πόντους, 2 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.