38.5%
42.9%
52.7%
30.0%

Οι Miners πέτυχαν την 5 συνεχόμενη νίκη τους 73-63 τους Laser Derm (γνώρισαν την 7 σερί τους ήττα). Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον MVP  Παπαδόγιαννης που άγγιξε το τριπλ νταμπλ με 13 πόντους ,12 ριμπάουντ,9 ασίστ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε και ο Σιούτης να πετυχαίνει το πρώτο καλάθι για τους Miners και ο Δήμας με τρίποντο από την πάσα του Παπαδόγιαννη έγραψαν το 0-5.Απάντησε με τρίποντο ο Γανίτας για το 3-5 για τους Laser Derm .Με ντράιβ ο Δήμας και με τρίποντο ο Παπαδόγιαννης για το 3-10.Με λει-απ ο Κόκκορης από ασίστ του Κανελλόπουλου και με γκολ φάουλ μείωσε σε 8-10.Με σερί 0-12  έγινε το 8-22 αρχικά ο Δήμας με hook,με 3 ασίστ  ο Παπαδόγιαννης  2 σε Γιαννάκη και 1 στον Δήμα,η ασίστ ο Μόνος και το λει-απ ο Δήμας και ασίστ ο Γιαννάκης και το καλάθι ο Παπαδόγιαννης.Το δεκάλεπτο τελείωσε 12-22 με γκολ φάουλ ο Κόκκαλης και με 1/2 βολές ο Κανελλόπουλους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Πασαλάρης άνοιξε το σκορ με σουτ  και το 12-24 για τους Miners.Με γκολ φάουλ ο Κόκκορης μείωσε σε 15-24 για τους Laser Derm.Ο Δήμας με 1/2 βολές και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Μόνος σκόραραν το 15-27.Ο Παναγιωτόπουλος με λει-απ έκανε το 17-27 .Ο Γιαννάκης με 1/2 βολές και ο Μουμούρης με 2/2 βολές έκαναν το 17-30.Ο Κόκκορης με 2/2 βολές και με λει-απ ο Κανελλόπουλους πέτυχαν το 21-30.Άλλη μια ασίστ ο Παπαδόγιαννης  και το καλάθι ο Μόνος για το 21-32.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Κόκκορης σκόραρε το 23-32.Ο Πασαλάρης είχε 1/2 βολές για το 23-33 για τους Miners.Με <μπομπίτα> ο  Παναγιωτόπουλος και με σουτ ο Κόκκορης μείωσαν σε 27-33.Ο Παπαδόγιαννης  με λει-απ, ο Δήμας με 1/2 βολές και την ασίστ ο Παπαδόγιαννης  και το καλάθι ο Σιούτης για το 27-38.Ο Παναγιωτόπουλος με 2/2 βολές έκανε το 29-38.Το δεκάλεπτο έκλεισε ο Παπαδόγιαννης ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ και σκόραρε το 29-40.

Τρίτο δεκάλεπτο και με σουτ από την γωνία ο Παναγιωτόπουλος  για το 31-40.Με 4 πόντους από σουτ ο Σιούτης και με λει-απ ο Δήμας έγινε το 31-46 .Ο Γανίτας με 1/2 βολές το 32-46 για τους Laser Derm.Ο Παπαδόγιαννης  μοίρασε ακόμα μια ασίστ στον Δήμα και έγραψαν το 32-48.Ο Κανελλόπουλους με σουτ έκανε το 34-48.Ξανά ασίστ ο Παπαδόγιαννης,ξανά το καλάθι ο Δήμας και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Σιούτης σκόραρε και διαμόρφωσαν το 34-52.Με σουτ ο Γανίτας και γκολ φάουλ ο Κανελλόπουλους μείωσαν σε 39-52.Το μπάσιμο και ένα ακόμα καλάθι ο Δήμας για το 39-54.Με σουτ Νεαμονιτός Κωστας (Κ) σκόραρε το 41-54.Ο Δήμας σκόραρε με τρίποντο το 41-57 για τους Miners.Ο Γιαβάσης με 4 πόντους μείωσε σε 45-57.Με το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με σουτ από τον Πασαλάρη και το 45-59.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Πασαλάρης από τα 6 μέτρα έκανε το 45-61 για τους Miners.Ο Κανελλόπουλους με 2/2 βολές έκανε το 47-61 για τους Laser Derm.Ο Παπαδόγιαννης  αυτή την φορά σκόραρε από την ασίστ του Σιούτη για το 47-63.Με τρίποντο ο Γανίτας μείωσε 50-63.Ο Σιούτης αξιοποίησε την πάσα του Παπαδόγιαννη,ο τελευταίος σκόραρε με λει-απ και πάλι ο Σιούτης σκόραρε και διαμόρφωσαν το 50-69.Με σουτ ο Γιαβάσης έκανε το 52-69.Ο Παπαδόγιαννης μοίρασε την 9 ασίστ του αυτήν την φορά τυχερός ήταν ο Μόνος που έγραψε το 52-71.Ο Γανίτας με τρίποντο και 2/2 βολές μείωσε την διαφορά της ήττας σε 57-71.Τελευταίος σκόρερ για τους  Miners ο Γιαννάκης που πέτυχε το 57-73.Το ματς τελείωσε με τρίποντα ο Γανίτας και ο Γιαβάσης για τους Laser 63-73.

Υ.Γ. Το χαμένο λει-απ από τον Πασαλάρη στις αρχές του τέταρτου δεκάλεπτου στον αιφνιδιασμό στέρησε το τριπλ νταμπλ στον Παπαδόγιαννη.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ο Δήμας με 24 πόντους, 8 ριμπάουντ,2 ασίστ,ο Σιούτης με 14 πόντους ,10 ριμπάουντ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Γιαννάκης με 7 πόντους,2 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Γανίτας με 17 πόντους,6 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα,ο Κόκκορης με 14 πόντους,6 ριμπάουντ και 1 κόψιμο και ο Κανελλόπουλους με 10 πόντους,2 ριμπάουντ,5 ασίστ και 2 κλεψίματα.