33.3%
71.4%
38.9%
10.5%

Μεγάλο ματς και επιστροφή στις νίκες για Laser Derm, απέναντι μάλιστα σε μία από τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας, τους Phoenix Bums.

To τρίποντο του Λάσπα έκανε το 0-5, και λίγο αργότερα ο Μοίρας με μισό μπάσιμο έγραψε το 2-7.Η Laser Derm έκανε όμως ένα τρομερό σερί 10-0 παίρνοντας κεφάλι στο σκορ με αιχμή του δόρατος τον Νεαμονιτό Jr. Δύο τρίποντα και ένα καλάθι από κλέψιμο και ασίστ του Κανελλόπουλου ήταν τα highlight στο σημείο αυτό.(14-9)

Ο Κανελλόπουλος έκλεψε και σκόραρε στην αρχή του 2ου δεκαλέπτου, ενώ σε αιφνιδιασμό σκόραρε και ο Βερώνης για το 16-13. Τα δύο τρίποντα του Γανίτα έκαναν το 25-17, ενώ ο Λάσπας σκόραρε με ωραίο σουτ μαζεύοντας λίγο τη διαφορά. (25-19) 1,5 δευτερόλεπτο πριν τη λήξη του ματς ο Κανελλόπουλος σκόραρε με ντράιβ αστόχησε όμως στη συμπληρωματική βολή στέλνοντας τις ομάδες αποδυτήρια με σκορ 31-23.

Οι Phoenix Bums μπήκαν πολύ καλά στη συνέχεια με το Λάσπα να σκοράρει από τα 6,75, τον Μοσκόφογλου follow και τον Αντωνάτο με coast to coast για το 31-30! Ωστόσο ο Ζαβαντής έβαλε τρίποντο για το 35-30. Το δεκάλεπτο έκλεισε με σερί 7-0 για την Laser Derm. Ο Νεαμονιτός έβαλε τρίποντο, και ο Κανελλόπουλος σουτ και αιφνιδιασμό κάνοντας το 44-35.

Στο 4ο δεκάλεπτο όμως η άμυνα της Laser χαλάρωσε και ο Μοσκόφουγλο σκόραρε δις με ωραίο σουτ και ο Κοβάτσος με ωραίο χουκ για το 44-41. Ο Βερώνης έκανε το 48-45 και οι Phoenix Bums έδειχναν να ξυπνούν, αλλά οι αντίπαλοι έκαναν ένα σερί 7-0  -με ωραιότερη φάση το σουτ μετά από προσποίηση του Κανελλόπουλου- για το 55-45. Ο Κοβάτσος πάσαρε ωραία στον Μοίρα που έγραψε το 56-51 και κάπως έτσι το τελευταίο συγκλονιστικό λεπτό ξεκίνησε. Ο Μιχαηλίδης έβαλε ½ βολή με τον Γανίτα να μαζεύει το ριμπάουντ και να πηγαίνει στις βολές σκοράροντας ομοίως ½ (58-51) . Ο Μοσκόφογλου αστόχησε σε τρίποντο πήρε όμως ριμπάουντ και κέρδισε 3 βολές σκοράροντας τις 2. (58-53)  Ο Γανίτας πήρε αμυντικό ριμπάουντ πήγε στις βολές και έβαλε και πάλι τη ½ . Οι Bums αστόχησαν σε τρίποντο, ο Νεαμονιτός Jr πήρε το ριμπάουντ πάσαρε στον Νεαμονιτό που έβαλε το τελευταίο λιθαράκι για το τελικό 61-53.

O Κανελλόπουλος έβαλε 20 πόντους, μάζεψε 2 ριμπάουντ, μοίρασε 4 ασίστ και έκλεψε 3 φορές, ενώ ο Νεαμονιτός Jr έβαλε 15 πόντους με 4/8 τρίποντα, μάζεψε 6 ριμπάουντ, πάσαρε 2 φορές, έκλεψε 4 και μπλόκαρε 1 φορά. Για τους Bums ο Κοβάτσος είχε double double με 20 πόντους και 16 ριμπάουντ.