10.0%
50.0%
28.3%
31.6%

Τη νίκη κατάφεραν να αποσπάσουν οι Kinder Bolognese, απέναντι στους Los Amigos, σε ένα πολύ κλειστό παιχνίδι με καλές άμυνες και από τις δύο ομάδες. Οι Kinder Bolognese, πήραν ένα προβάδισμα στα τέλη του πρώτου ημιχρόνου, με τους Los Amigos να μένουν κοντά στο σκορ. Οι Kinder Bolognese, με πολύ καλή διαχείριση παρέμειναν σε θέση οδηγού σε όλο το υπόλοιπο ματς και έτσι κατάφεραν να επιστρέψουν στις νίκες, ύστερα από 3 σερί αρνητικά αποτελέσματα, δίνοντάς τους πέρα από το ροζ φύλλο και ψυχολογία για τη συνέχεια.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Σταφέτα να ανοίγει το σκορ για το αρχικό 2-0 και τον Γαρδικιώτη να απαντά αμέσως μετά με δικό του καλάθι για το 2-2 του ματς. Εκεί, ο Βογιατζάκης με δικό του καλάθι έκανε το 4-2 ένα ακόμα δίποντο από τον Κούρα ισοφάρισε στο 4-4 με τον Σπεντζάρη να ευστοχεί και αυτός με τη σειρά του σε δίποντο για να κάνει το 6-4 του παιχνιδιού. Με 3 δίποντα από τους Γαρδικιώτη, Καραγεώργο και Κούρα, οι Kinder Bolognese πέρασαν μπροστά με το σκορ στο 6-10, ενώ το πρώτο δεκάλεπτο σφράγισε με όμορφο καλάθι ο Αναστασίου, που μείωσε στους 2 πόντους και το 8-10 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Los Amigos θα καταφέρουν να περάσουν μπροστά στο σκορ, ύστερα από δίποντο του Χατζηθεοδώρου και τρίποντο του Σπεντζάρη για το 13-10, ο Βράκας όμως με τρίποντο και δίποντο θα βάλει σε θέση οδηγού τους Kinder Bolognese, με το σκορ να πηγαίνει στο 13-15 για την ομάδα του. Εκεί, ένα δίποντο του Σπεντζάρη θα ισοφαρίσει στο 15-15, ένα σερί όμως 2-8 από τους Kinder Bolognese, θα τους δώσει ένα προβάδισμα 6 πόντων, έπειτα από 2 τρίποντα των Καραγεώργο, Βράκα και δίποντο του Μητσέα που θα κάνουν το 17-23 της αναμέτρησης. Στη συνέχεια, ο Χατζηθεοδώρου με δύσκολο καλάθι θα μειώσει σε 19-23, ο Μητσέας θα απαντήσει με δικό του δίποντο για το 19-25, ενώ πολύ γρήγορα, ο Βογιατζάκης με δίποντο απάντηση, θα μειώσει ξανά στους 4 πόντους και το 21-25 του ματς. Το πρώτο ημίχρονο, έκλεισε με ακόμα ένα τρίποντο ο Βράκας, ο οποίος έστειλε τη διαφορά στους 7 πόντους και το 21-28 της ανάπαυλας.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Λέκκος με δίποντο στην ρακέτα και ο Χατζηθεοδώρου με βολή θα μειώσουν τη διαφορά στους 4 και το 24-28, ο Γαρδικιώτης με δικό του δίποντο θα κάνει το 24-30 των Kinder Bolognese, ενώ 1 βολή του Λέκκου και 1 δίποντο του Στεφέτα, θα μειώσουν στους 3 πόντους για το 27-30 του παιχνιδιού. Ένα δίποντο από τον Ησαΐα θα γράψει το 27-32 των Kinder Bolognese, ο Χατζηθεοδώρου μείωσε με δικό του δίποντο στο 29-32, όμως ένα ακόμα καλάθι του Κούρα για τους Kinder Bolognese στον αιφνιδιασμό, έκανε το 29-34 για την ομάδα του, σκορ το οποίο και θα κλείσει την τρίτη περίοδο του παιχνιδιού.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Χατζηθεοδώρου με τρίποντο θα μειώσει σε 32-34, ο Καραγεώργος με 2 σερί τρίποντο άνοιξε τη διαφορά στους 8 και το 32-40, ενώ ένα καλάθι του Βογιατζάκη στον αιφνιδιασμό, μείωσε στο 34-40 και τους 6 πόντους τη διαφορά της αναμέτρησης. Στη συνέχεια, ένα δίποντο του Γαρδικιώτη και μία βολή του Μητσέα έκαναν το 34-43, ενώ ένα καλάθι ακόμα του Σταφέτα θα μειώσει στο 36-43 του παιχνιδιού. Το τελικό σκορ, διαμόρφωσε ο Βράκας με ακόμα ένα δίποντο το οποίο έκλεισε το ματς στο τελικό 36-45 για τους Kinder Bolognese.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Νίκος Καραγεώργος ο οποίος σημείωσε 11 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 16 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 19 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Βράκας και Μητσέας, ενώ από τους Los Amigos ξεχώρισαν οι Σταφέτας και Λέκκος.